Fizyoterapi ve Rehabilitasyon KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 fizyoterapi ve rehabilitasyon atama taban puanları kaçtır, FTR atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında ftr mezunları hangi kadrolara atanabilir, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

12.11.2019
A+
A-

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 fizyoterapi ve rehabilitasyon atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 FTR ATAMA TABAN PUANLARI

FTR mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken fizyoterapi ve rehabilitasyon ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4587 numaralı nitelik kodudur.

Fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 80 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 1 kontenjan ise 4587 nitelik koduna yani fizyoterapi ve rehabilitasyon ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise fizyoterapist veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 fizyoterapi ve rehabilitasyon KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 fizyoterapi ve rehabilitasyon atama taban puanlari

Mezun olduğunuz fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve fizyoterapi ve rehabilitasyon KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.