kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 iç mimarlık ve çevre tasarımı atama taban puanları kaçtır, iç mimar atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunları hangi kadrolara atanabilir, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 iç mimarlık ve çevre tasarımı atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ATAMA TABAN PUANLARI

İç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken iç mimarlık ve çevre tasarımı ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4753 numaralı nitelik kodudur.

İç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken 4753 nitelik koduna yani iç mimarlık ve çevre tasarımı ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kontenjan ne yazık ki bulunmuyordu.

Puanlara baktığımızda ise iç mimar veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 ic mimarlik ve cevre tasarimi atama taban puanlari

Mezun olduğunuz iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.