kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Reklamcılık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 reklamcılık atama taban puanları kaçtır, reklamcı atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında reklamcılık mezunları hangi kadrolara atanabilir, reklamcılık bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, reklamcılık mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda reklamcılık mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 reklamcılık atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 REKLAMCILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Reklamcılık mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken reklamcılık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4289 numaralı nitelik kodudur.

Reklamcılık mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken 4289 nitelik koduna yani reklamcılık ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kontenjan yoktu.

Puanlara baktığımızda ise reklamcı veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 reklamcılık KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 reklamcilik atama taban puanlari

Mezun olduğunuz reklamcılık bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve reklamcılık KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.