kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gıda Teknolojisi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık gıda teknolojisi mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, gıda teknolojisi bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 gıda teknolojisi atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans gıda teknolojisi atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında gıda teknolojisi mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları gıda teknolojisi bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans gıda teknolojisi atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 GIDA TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık gıda teknolojisi mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine gıda teknolojisi mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Gıda teknolojisi mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise gıda teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3115 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında gıda teknolojisi mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 3 kadro vardı. Bu 3 kadronun 3’ü de 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 3115 kodlu gıda teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği özel kadro bulunmamaktaydı. Gıda teknolojisi mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 gida teknolojisi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 gıda teknolojisi atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.