kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı 2020 (İptal)

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 2020 yılı personel alım ilanını yayımladı. Başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman? Haberimizde.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 2020 yılında gerçekleştirilmek üzere personel alım ilanı yayımlandı. İlana göre 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı kaç kişilik olacak? 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı hangi unvan için gerçekleştirilecek? 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı başvuru koşulları nelerdir? 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvurular ne zaman ve ne şekilde gerçekleştirilebilecek? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Hangi Şekilde Gerçekleştirilecek?

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 21 Aralık 2020 tarihinden 30 Aralık 2020 tarihine kadar İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün web sitesi üzerinden indirebilecek başvuru formunu doldurarak posta yoluyla ya da bizzat kendileri başvuru belgelerini teslim ederek gerçekleştirebilecekler.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını yapabilmeleri için bazı şartları haiz olmaları beklenmektedir. Buna göre 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuru yapacak olan adayların Türk vatandaşı olmaları, devlet memurluğu genel özelliklerini taşıyor olmaları ve unvana özgü KPSS puanı vb. diğer başvuru koşullarını karşılayabiliyor durumda olmaları gerekmektedir.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Sınavına Kaç Kişi Katılabilecek?

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuruda bulunan adayların başvuruda kullandıkları KPSS puan türlerine göre yapılacak olan sıralama neticesinde mesleğe alınması planlanan aday sayısının toplam beş katı kadar aday 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı sınavına katılabilecektir.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı kapsamında alım yapılacak illere göre sınava katılacak olan adaylar ayrı ayrı tespit edilecektir.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Hangi İllere Yapılacak?

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı kapsamında Merkez teşkilatına (Ankara) ve Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Van il teşkilatlarına alım gerçekleştirilecektir.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Sınavı Ne Şekilde ve Ne Zaman Gerçekleştirilecek? 

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuruda bulunan adaylar için alım tek aşamalı olarak ve sözlü mülakat biçiminde Ankara’da gerçekleştirilecektir. 2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı sözlü mülakatları 1 Şubat 2021 tarihi ile 5 Şubat 2021 tarihi arasında yapılacaktır.

goc 2

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Hangi Kadro İçin Kaç Kişilik Olacak? Hangi Şehirlere Kaç Kişi Alınacak?

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı kapsamında alım yapılacak olan unvan avukatlık unvanıdır. Alım yapılacak illere göre kadroların dağılımını ve toplam sayıyı aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz;

Alım Yapılacak İller Kadro Sayıları
Merkez Teşkilatı (Ankara) 3 kişi
Bursa İl Müdürlüğü 1 kişi
Çanakkale İl Müdürlüğü 1 kişi
Çankırı İl Müdürlüğü 1 kişi
Edirne İl Müdürlüğü 1 kişi
Gaziantep İl Müdürlüğü 1 kişi
Hatay İl Müdürlüğü 1 kişi
İstanbul İl Müdürlüğü 2 kişi
Kocaeli İl Müdürlüğü 1 kişi
Samsun İl Müdürlüğü 1 kişi
Sivas İl Müdürlüğü 1 kişi
Şanlıurfa İl Müdürlüğü 1 kişi
Van İl Müdürlüğü 2 kişi
TOPLAM 17 kişi

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların 2020 KPSS Lisans oturumuna KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almış olmaları ve başvuruların tamamlanacağı tarih itibariyle Avukatlık ruhsatına sahip durumda bulunmaları gerekmektedir.

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımının başvuru evrakına, başvuru için belirlenen tüm şartlara ve diğer detaylara ulaşmak adına İLANIN TAM METNİNİ incelemek için Tıklayınız!

2020 Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı sürecini takip etmek ve sözlü mülakatlara dair bilgi alışverişinde bulunabilmek için FORUM sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.