kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

GUY Maaşı 2023 Ne Kadar Oldu?

Gelir Uzman Yardımcısı namı diğer GUY maaşı 2023 yapılan zamla ne kadar oldu? GUY maaşı ile ilgili detaylar haberimizde.

A+
A-

Gelir uzman yardımcısı 2023 maaşı ne kadar? GUY  2023 maaşı ne kadar?

Yeni başlayan gelir uzman yardımcı maaşı veya GUY maaşı 2023  kaç lira oldu? Son dönemde GUY alımı ilanının yayınlanmasıyla birlikte sorulma sıklığı hızla artan popüler bir konu. GUY ne iş yapar, GUY nasıl olunur bu konuları daha önce tercihiniyap.net editörleri defaten yazmış ve forum tercihiniyap.net adresinde bu konular konuşulmuştu.

Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı DGUY Nedir? Nasıl Olunur?

Gelirler İdaresi Başkanlığı taşra personeli olarak görev yapan ve taşra personeli olan  yeni başlayan GUY maaşı 2023  döneminde 8.980 TL, yeni başlayan merkez uzman yardımcısı maaşından 600 civarında daha az. Dönem dönem merkez ve taşra personeli arasındaki maaş farkının kapatılması talep edilse de bu konuda herhangi bir çalışma bulunmamakta. Kamu kurum ve kuruluşlarının merkez taşra ayrımını desteklediği ve maaş eşitlemesine sıcak bakmadığı da aktarılan bilgilerden.

Mevcut durumda memur ile merkez uzman yardımcısı arasında bulunan guy maaşı 2023  tüm kamu personellerine yapılanının dışında bir artış görmedi. GUY olarak görev yapan personel ise mesai veya herhangi başka bir ad altında asgari geçim indirimi ve yabancı dil tazminatı dışında herhangi bir ek ödeme almamaktadır.

Gelir Uzman Yardımcılığı GUY Sınavı Her Yıl Yapılıyor Mu?

Guy mülakata kaç kişi çağrılır?

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, bu sınavdan 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan; en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak kadro sayısının iki katına kadar aday sözlü sınava çağrılır.

Yorumlar

  1. mhuy Avatar mhuy dedi ki:

    yaptığı işe ve aranan niteliklere göre GUY maaşı çok yüksek.