SGK 9. Dönem Denetmen Yardımcılığı Sonuçları 121 Gündür Açıklanmıyor!

SGK 9. Dönem Denetmen Yardımcılığı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

SGK 9. Dönem Denetmen Yardımcılığı Sonuçları 121 Gündür Açıklanmıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu ön başvuruları 17-31 Temmuz 2017  tarihleri arasında yapılan 400 kişilik denetmen yardımcılığı sınav ilanını çıkmıştı. İlan metnine göre KPSS 2017 puanı olan adaylar içerisinden 300 kişi İİBF, SBF ve hukuk fakültesi mezunlarından alınacakken, 100 kişi de matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun olanlardan alınacaktı. Sınav ilanının kpss sonucunun hemen ardına gelmesi bir çok adayı mutlu etmişti. Özellikle KPSS 2016 sınavı sonrası ülkemizde yaşanan kötü olaylardan sonra gelmeyen sınav ilanlarının acısını çeken İİBF mezunları bu ilana çok sevinmişti.

SGK 9. Promosyon Denetmen Yardımcılığı Mülakatları 

Sosyal Güvenlik Kurumu adayların elektronik ortamda yapmış oldukları başvuruları kabul ettikten sonra mülakata hak kazanan adayların listesini açıklandı. Mülakat sınavına katılmaya hak kazanan 1200 İİBF, SBF ve hukuk mezunu için taban puan 84,28 puanda kalırken, matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinin birinden mezun olanlardan mülakata çağrılan 400. adayın puanı 72,36 puanda kaldı. 

SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Tarihleri

Sosyal Güvenlik Kurumunun 9. promosyon denetmen yardımcılığı mülakat sınavına toplam 1.600 adayın büyük bölümü katılım gösterdi. " 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da yapılan mülakat sınavı " sonucunda adaylar umut içerisinde sonuçların açıklanması beklemeye koyuldu. Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünün izlerinin silinmesi ve fetö/pyd/pkk mensuplarının kamuda yeni istihdamlarının engellenmesi adına güvenlik soruşturmalarının sıkı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor olması nedeniyle sonuçlar bir türlü açıklanmadı. 

Bu tarihe kadar yapılan denetmen yardımcılığı mülakatları içerisinde en uzun süre açıklanmayan mülakatın 8. promosyon denetmen yardımcılığı sınavı olduğu ve açıklanmasının 102 gün sürdüğünü bilen adaylar, bu süreden daha uzun sürede mülakat sonuçlarının açıklanmasını beklemiyordu. SGK Başkanı Sayın Dr. Mehmet Selim BAĞLI'nın 25 Ocak 2018 tarihinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Öncelikle sabrınız için teşekkür ederim,sonuçları en kısa sürede açıklamak için gece gündüz çalışıyoruz,biraz daha bizi mazur görün lütfen." şeklinde belirsiz bir ifade kullanmış olması adayları daha büyük bir belirsizliğe ve umutsuzluğa itmiştir.

Süreç Nerede Tıkanıyor?

Çeşitli kişilerin ortaya koyduğu farklı doneleri bir araya getirdiğimizde sonuçların açıklanması noktasında sürecin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda tıkanmış olduğu sonucuna ulaşabiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'nın 10. Promosyon ve sonrası alımları da hızlı bir şekilde yaparak 5000 Denetim personeli hedefine en kısa sürede ulaşmak istediği, bu süreci hızlandırmak için 29 Aralık 2017'de çıkarılan yönetmelikle açıklanma tarihini 30 gün ile sınırlandırdığını bilmekteyiz. Hatta Başkanlığın, Bakanlığa bu konuyu ileterek sonuçların 29 Ocak 2018'den evvel kendilerine ulaştırılmasını beklediğine dair duyumlarımız da mevcut. Ancak buna rağmen halen listelerin son hali verilerek Başkanlığa gönderilmemiş olduğu ve Bakanlığın sürecin yavaş işlediği noktasında temel nokta olduğu sonucuna ulaşabiliriz.

121 Gündür Adaylar Sonuç Bekliyor!

2018 KPSS için zamanın daraldığı bu günlerde, akıllarında mülakat sonucu varken başka bir şeye çalışmanın zorluğunu yaşayan bu arkadaşlarımız için yetkili makam, merci ve kişilerden sonuçların bu hafta içinde açıklanmasını arz ediyoruz. 

Önümüzdeki haftanın artık son bekleme haftası olmasını tüm adaylar adına beklemekteyiz. 

SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Sonuçları ARTIK Açıklansın Diyoruz. 

9.Promosyon Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı FORUM Başlığımız için Tıklayınız!

SG Denetmen Yardımcılığı MESLEK TANITIMI için Tıklayınız!

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 18:39
YORUM EKLE