Hukuk KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 hukuk atama taban puanları kaçtır, avukat atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında hukuk mezunları hangi kadrolara atanabilir, hukuk bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, hukuk mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

06.10.2019
A+
A-

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda hukuk mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 hukuk atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 HUKUK FAKÜLTESİ ATAMA TABAN PUANLARI

Hukuk mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken hukuk ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4419 numaralı nitelik kodudur.

Hukuk mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 113 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 34 kontenjan ise 4419 nitelik koduna yani hukuk ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise avukat veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 87,561 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 hukuk KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, hukuk mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 hukuk atama taban puanlari

2019 1 kpss hukuk atama taban puanlari

Mezun olduğunuz hukuk fakültesi en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve hukuk KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınacaktır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURADAN yönlenebilirsiniz.

*** Hukuk bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsini incelemek için de BURAYI tıklayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.