İç Mimarlık 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/2 içinde iç mimarlık mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolar en küçük ve en büyük kaçta kaldı? İç mimar atama taban puanları kaç puanlardadır?

A+
A-

Kamu personeli seçme sınavı yani KPSS Türkiye’de memur olmak isteyen bireylerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınavdan alınacak puanlar ile adaylar farklı metotlar ile memur olmaya çalışmaktadırlar.

Farklı metot denebilecek metotlardan bir tanesi merkezi atamalarda açılan kadrolara başvuru yapmaktır. Merkezi atamadaki kadrolara atanmayı sağlayacak puan türünü elde etmek için adayların KPSS içinde yer alan genel kültür genel yetenek testini çözmeleri gerekmektedir.

Adayların merkezi atamalarda atanmasının gerçekleşebilmesi için bunların dışında yeterli bir puan almış olması gerekmektedir. Yeterli puan konusu sınav durumuna, kaçıncı merkezi atama olduğuna ve açılan kadro sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle beraber önceki yılların merkezi atama puanları adaylara bu konuda fikir verebilmektedir.

KPSS 2020/2 İÇ MİMARLIK ATAMA TABAN PUANLARI

Herhangi bir lisans programı mezunu olan adaylar 4001 nitelik kodlu kadroların hepsine başvuru yapabilir ve iç mimarlık mezunları da bu kadrolara başvuru yapabilir. Buna ek olarak iç mimarlık mezunlarının başvuru yapabileceği diğer kadrolar 4751 nitelik kodlu kadrolardır.

4001 veya 4751 nitelik kodunu taşıyan (bazen bunların yanında ek şartlar belirten nitelik kodlu kadrolar da bulunabilmektedir, bunu göz önünde bulundurunuz) ve iç mimarlık mezunlarının başvuru yapabileceği 2020/2 KPSS merkezi atamasında toplam 95 kadro bulunmaktaydı. Bu kadroların 95 tanesi de lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların iken direkt iç mimarlık mezunu olma şartı arayan kadro bulunmamaktaydı.

Bu atamada iç mimarlık mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara en küçük puan ile yerleşen aday 91,345 puan ile en büyük puan ile yerleşen aday ise 98,200 puan ile yerleşmiştir.

İç mimarlık KPSS 2020/2 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 2 ic mimarlik atama taban puanlari

kpss ic mimarlik 2020 2 atama taban puanlari

<div></div>

KPSS, merkezi atamalar, kamu kurumları ve benzeri tüm konularda bilgilerin bulunduğu ve sorduğunuz sorulara cevap bulabileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve iç mimar atama puanları tablosu ÖSYM’nin yayımlamış olduğu kılavuzlardan ve bilgilerden faydalanarak hazırlanmıştır ve yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacağı için tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

<div></div>

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.