İç Mimarlık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 iç mimarlık atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, iç mimarlık mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, iç mimarlık atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kontejan vardı, bu kod dışında iç mimarlık mezunları hangi kontenjanlara atanabilir, iç mimarlık bölümü mezunlarının atanabildiği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç adetti gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

07.10.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen adaylar girdikleri bir sınavdan aldıkları puan ile 4 adet merkezi atama görmektedirler. 2018 puanıyla tercih yapılabilecek atamalardan biri olan 2019/1 yerleştirmeleri yapıldı ve ortaya bazı puanlar çıktı. Adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi amacıyla biz de bu puanları bölümler için derlemeye devam ediyoruz. Yazımızda iç mimarlık mezunlarının yerleşebildikleri KPSS 2019/1 iç mimarlık atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2019/1 İÇ MİMARLIK ATAMA TABAN PUANLARI

İç mimarlık mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olan adayların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodudur ve diğeri de iç mimarlık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan 4751 nitelik kodudur.

İç mimarlık mezunu memur adaylarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan mevcuttu. Bu 79 kontenjanın 79’u da 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara ait iken 4751 nitelik koduna yani iç mimarlık ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kadro bulunmamaktaydı.

Puanlara baktığımız zaman ise iç mimarlık mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en düşük puanın 2019/1 KPSS merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı ortaya çıkmaktadır.

2019/1 iç mimarlık KPSS atama taban puanları listesine ait görseller aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan memur ve işçi alımları, iç mimarlık mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiğiniz her şeyi tecrübe sahibi üyelerin ve yöneticilerin olduğu forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 ic mimarlik atama taban puanlari

Mezunu olduğunuz bölüm en son sene kaç taban puan ile kapatmış merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ve iç mimarlık KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları tablosu ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi websitesindeki bilgilerden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru dikkate alınmalıdır.

** Kadrolara atanmak için bazı durumlarda özel şartlar ve açıklamalar bulunmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURAYA TIKLAYARAK ilgili dosyayı inceleyebilirsiniz.

*** İç mimarlık bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya yönlendirilmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsini incelemek için de BURADAN yönlenebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.