KPSS Taban Puanları

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri KPSS 2018/5 Atama Taban Puanları

Ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçla kapanmıştır, ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleği için KPSS 2018/5 atamalarında kaç kadro ayrılmıştır, KPSS 2018/5 atamalarına göre ağız ve diş sağlığı teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en küçük taban puan ve yerleşmede kullanılan en büyük taban puan kaçtır, KPSS 2018/5 atamalarında kaç adet kontenjan bulunmaktadır gibi soruların cevaplarını ve alanların atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

Her yıl olduğu gibi bu sene de ÖSYM’nin sağlık kadroları için açtığı kontenjanlar bulunmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapabilmektedir.Bu atamalar merkezi yerleştirmelerle yapılmaktadır ve KPSS 2018/1, KPSS 2018/6, KPSS 2018/7 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir.

2018/5 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 18.000 sözleşmeli personel kadrosunun kontenjanı bulunmaktaydı. Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık bir ay önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi için bu yerleştirmelerde ortaya çıkan alanların atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ KPSS 2018/5 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan ağız ve diş sağlığı teknikerliği de var olan 18.000 kontenjan içinde yerini alan mesleklerden biridir. Bu kadrolar içinde ağız ve diş sağlığı teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kontenjan sayısı Türkiye genelinde 330 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en büyük taban puan 86,32237 ile Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne aittir. Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 74,57679 olarak belirlenmiştir.Bu puan da Balıkesir Bandırma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne aittir.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği ilgili bölümlerden mezun olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yapacağı bir duyuru esastır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesindeki duyuruları dikkate almanız gerekmektedir.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları listesine ait tablomuza aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

4936 1 c3fd8f7295a2acf4174ca932de6f5040 scaled

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu