KPSS Taban Puanları

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ATAMA TABAN PUANLARI

İç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4753 yani iç mimarlık ve çevre tasarımı veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4753 yani iç mimarlık ve çevre tasarımı veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği özel kadro bulunmamaktaydı.

KPSS 2020/1 iç mimarlık ve çevre tasarımı atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 ic mimarlik ve cevre tasarimi atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS iç mimarlık ve çevre tasarımı atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Bir Yorum

  1. iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü atama puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu