KPSS Taban Puanları

Çevre Sağlığı Teknikeri KPSS 2018/4 Atama Taban Puanları

Çevre sağlığı teknikeri KPSS 2018/4 atama taban puanları kaçta kalmıştır, çevre sağlığı teknikeri mesleğine KPSS 2018/4 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/4 atamalarına göre çevre sağlığı teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan ve yerleşmede kullanılan en yüksek puan kaçtır, KPSS 2018/4 atamalarında kaç adet kadro bulunmaktadır gibi soruların cevaplarını ve atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

Her yıl olduğu gibi bu sene de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sağlık kadroları için açtığı kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapmaktadırlar. Bu atamalar merkezi yerleştirme ile yapılmaktadır ve KPSS 2018/3, KPSS 2018/5 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir.

2018/4 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 9.000 sözleşmeli personel kadrosu bulunmaktaydı.Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık bir ay önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi amacıyla bu yerleştirmelerde ortaya çıkan atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERİ KPSS 2018/4 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan çevre sağlığı teknikerliği de var olan 9.000 kadro içinde yerini alan mesleklerden biri. Bu kadrolar çevre sağlığı teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kadro sayısı Türkiye genelinde 24 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en yüksek puan 88,50898 ile İstanbul Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne aittir. Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 82,48702 olarak belirlenmiştir.Bu puan da Kars İl Sağlık Müdürlüğü’ne aittir.

Çevre sağlığı teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar ÖSYM’nin kılavuzunda belirttiği ilgili bölümlerden mezun olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yapacağı bir duyuru esas olacaktır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesini dikkate almanız gerekmektedir.

Çevre sağlığı teknikeri KPSS 2018/4 atama taban puanları listesine ait tablomuz aşağıdaki gibidir.

 

4676 1 b6e94d220f2b362d4938d7f2a9ea7522

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu