Iğdır'ın İlçeleri Nelerdir? Iğdır İlçeleri

​​​​​​​Iğdır ilinin ilçeleri nelerdir, Iğdır kaç ilçesi var, Iğdır merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

21.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Iğdır şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

IĞDIR ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? IĞDIR MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Iğdır şehrinde toplam 4 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Tuzluca ilçesi iken en küçüğü ise Karakoyunlu ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Iğdır ilçesi Iğdır (Merkez) iken en az nüfuslu Iğdır ilçesi ise Karakoyunlu ilçesidir.

Iğdır (Merkez) Iğdır’ın merkez ilçesidir.

igdir merkez ilceleri

<div></div>

IĞDIR İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Iğdır ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Aralık
  • Iğdır (Merkez)
  • Karakoyunlu
  • Tuzluca

igdir ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.