kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İletişim Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim bilimleri 2019 taban puanları kaçtır, iletişim bilimleri 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 iletişim bilimleri başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre iletişim bilimleri bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan iletişim bilimleri 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLİMLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İletişim bilimleri bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı 281,31523 ve sıralaması ise 326423 olarak ortaya çıkmıştır. İletişim bilimleri bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 345,10488 ve sıralaması ise 68192 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer iletişim bilimleri bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından sözel puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İLETİŞİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
HACETTEPE ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İletişim Fak. İletişim Bilimleri      SÖZ 68192 345,10488
DOĞUŞ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İletişim Bilimleri  Burslu     SÖZ 98100 332,55978
ÇUKUROVA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İletişim Fak. İletişim Bilimleri      SÖZ 326423 281,31523
DOĞUŞ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İletişim Bilimleri  %25 İnd.     SÖZ
DOĞUŞ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İletişim Bilimleri  %50 İnd.     SÖZ Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan iletişim bilimleri bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, iletişim bilimleri bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.