KPSS Taban Puanları

İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

İnsan kaynakları yönetimi KPSS 2018/1 atama taban puanları nasıldır, insan kaynakları yönetimi mezunlarına özel ayrılan kadroların kodu kaçtır, özellikle bu kod şartı taşıyan kontenjan sayısı kaçtır, insan kaynakları yönetimi bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı, bu ve türevi bölüm mezunları hangi kadrolara atanabilir,insan kaynakları yönetimi mezunu olarak KPSS 2018/1 atamalarında yerleşme ihtimali olan kontenjanların en yüksek ve en düşük puanları kaçtır sorularının cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile insan kaynakları yönetimi KPSS 2018/1 atama taban puanları tablomuza yazımız içinde göz atabilirsiniz.

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) adayların başvurarak memur olmak amacıyla puan almaya çalıştığı bir ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınavıdır. ÖSYM’nin bu şekilde devlet memuru seçimi için düzenlediği ve bu amaçla en geniş katılımların sağlandığı 4 adet sınavı bulunmaktadır, KPSS lisans, KPSS önlisans, KPSS ortaöğretim ve EKPSS.

Yukarıda bahsettiğimiz sınavlar ilk basamak olan gerekli puanı almak için girilebilecek sınavlardır bunun dışında bir de atanma ileilgili detaylar bulunmaktadır. KPSS puanı ile bir yere yerleşebilmenin birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri yine ÖSYM’nin tercih alarak yerleştirme yaptığı merkezi atama sistemiyken diğeri ise mülakatlarla alım yapan kurumlara başvurarak başarılı olup atanma yöntemidir. Bu iki yöntemde bazen benzer bazen farklı puan türleri kullanılır fakat aralarındaki en temel fark merkezi atamada ek bir sınav daha olmadan direkt olarak KPSS’den alınan puan ile yerleşmektir.

Bizler sizlere fikir vermesi amacıyla atama taban puanları listelerimizi hazırlamaya devam ediyoruz. Ayrıca yine memur olma süreci ile ilgili daha fazla fikir almak için bu konularda deneyim sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin olduğu FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar ile insan kaynakları yönetimi mezunlarının atanabileceği iki kod ile oluşturulan kontenjanlardan biri herhangi bir lisans bölümünden mezun olanları kapsayan 4001 kodu iken diğeri ise insan kaynakları yönetimi ve benzeri bölümler mezunları ile ilişkili 4502 kodudur. 2018/1 atamalarında 4001 kodu ile başvurulacak 14 kontenjan bulunmaktayken 4502 kodu ile başvurulabilecek 1 kontenjan bulunmaktaydı. Toplamda bu bölüm için 15 kontenjan ayrılmıştır.

İnsan kaynakları yönetimi mezunu bir bireyin 2018/1 atamalarında atanmak için alması gereken en yüksek puan 91,998 idi. Bununla beraber en düşük 79,970 puan ile yerleşme yapılmıştır.

İnsan kaynakları yönetimi KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

*Yukarıda geçen bilgiler ile veriler ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlar ve web sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru ve değişiklik dikkate alınacaktır.

İnsan kaynakları yönetimi bölümüne dair eski merkezi atama taban puanları yazımıza da BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz, karşılaştırmalı değerlendirme için faydalı olur diye düşünüyoruz.

5203 1 eecbfc42e0883a344602671ec65cb40e

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. İnsan kaynakları yönetimi,insanı anlamak ve ona göre yol haritası çözmektir.çalışan herşeyi yapar.Allahu tealaya tevekkül edelim.

  2. İnsan kaynakları yönetimi,insanı anlamak ve ona göre yol haritası çözmektir.çalışan herşeyi yapar.Allahu tealaya tevekkül edelim.

  3. İnsan kaynakları yönetimi,insanı anlamak ve ona göre yol haritası çözmektir.çalışan herşeyi yapar.Allahu tealaya tevekkül edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu