kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

İşletme KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

İşletme KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, işletme atama puanları kaçtır gibi taban puanları hakkında sorularınızın cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İşletme KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

İşletme KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, işletme atama puanları kaçtır, işletme mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, işletme mezunları için özel açılmış kadro sayısı kaçtır, işletme mezunları hangi koddan tercih yapmaktadır? gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Devlet memuru olmak bugünün şartlarında lisans,önlisans veya ortaöğretim mezunu birçok kişinin hayali. Bu hayale ulaşmanın yolu da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) üzerinden geçiyor. Bireylerin kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışmasını belirleyen şey KPSS.

Tabi ki KPSS’ye girmek bir kuruma veya bakanlığa atanmak için yeterli değil, aynı zamanda gerekli olan şartları yerine getirmek ve aynı zamanda belli bir puanın üstünde kalmak gerekiyor.

KPSS üzerinden iki şekilde kamu personeli olmak mümkün. Birinci yöntem mülakatla alım yapan ve mülakatlı alım denen kadrolara başvurmak. Bunlara başvurabilmek için kurumun belirlediği barajı geçmek yeterli. Fakat yine de sıralamaya girmek için barajın biraz üzerinde bir puan almak gerekli oluyor.

İkinci yöntem ise ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalara başvurmak. Bu merkezi atamalar ise orayı tercih eden en yüksek puanlı birey ya da bireyler tarafından kazanılmakta. Bu yüzden biz sizin için en az kaç puanı geçmeniz gerektiği hakkında bir fikir sahibi olmanız için KPSS merkezi atama taban puanları listelerini yayınlamaya devam ediyoruz.

İŞLETME KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

İşletme bölümü mezunlarının tercih edebildiği kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolar ya 4001 yani herhangi bir lisans mezununun başvurabilmesini sağlayan kodlu kadrolar ya da 4531 işletme vb. bölüm mezunlarının başvuru yapabilmesini sağlayan kodlu kadrolardır. 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodu ile başvuru yapılabilecek 296, 4531 kodu ile başvuru yapılabilecek 370 kadro bulunmaktaydı. Bu şartlar altında işletme mezunlarının başvurabileceği 666 kadro bulunmaktaydı.

İşletme mezunlarının başvurabileceği kadroların kapattığı en düşük puan 83.525 iken en yüksek puan ise 99.070 olarak belirlenmiştir. İşletme mezunlarının başvurabileceği kadroların tamamının KPSS2017/1 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

Merkezi atamalar, mülakatla alım yapan kurumlar, KPSS, üniversite bölümleri, meslek grupları ve daha birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz uzman kadrosu ile TERCİHİNİ YAP FORUM sizleri bekliyor.

3143 1 cbf592d3f2ed17d743d6d8f9bd47ec49 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.