Kamu Yönetimi KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Kamu yönetimi KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, kamu yönetimi atama puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

22.07.2017
A+
A-

Kamu yönetimi KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, kamu yönetimi atama puanları kaçtır, kamu yönetimi mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, kamu yönetimi mezunları için özel açılmış kadro sayısı kaçtır, kamu yönetimi mezunları hangi koddan tercih yapmaktadır? gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Devlet memuru olmak bugünün şartlarında lisans, önlisans veya ortaöğretim mezunu birçok kişinin hayali. Bu hayale ulaşmanın yolu da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) üzerinden geçiyor. Bireylerin kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışmasını belirleyen şey KPSS.

Tabi ki KPSS’ye girmek bir kuruma veya bakanlığa atanmak için yeterli değil, aynı zamanda gerekli olan şartları yerine getirmek ve aynı zamanda belli bir puanın üstünde kalmak gerekiyor.

KPSS üzerinden iki şekilde kamu personeli olmak mümkün. Birinci yöntem mülakatla alım yapan ve mülakatlı alım denen kadrolara başvurmak. Bunlara başvurabilmek için kurumun belirlediği barajı geçmek yeterli. Fakat yine de sıralamaya girmek için barajın biraz üzerinde bir puan almak gerekli oluyor.

İkinci yöntem ise ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalara başvurmak. Bu merkezi atamalar ise orayı tercih eden en yüksek puanlı birey ya da bireyler tarafından kazanılmakta. Bu yüzden biz sizin için en az kaç puanı geçmeniz gerektiği hakkında bir fikir sahibi olmanız için KPSS merkezi atama taban puanları listelerini yayınlamaya devam ediyoruz.

KAMU YÖNETİMİ KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Kamu yönetimi bölümü mezunlarının tercih edebildiği kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolar ya 4001 yani herhangi bir lisans mezununun başvurabilmesini sağlayan kodlu kadrolar ya da 4503 kamu yönetimi vb. bölüm mezunlarının başvuru yapabilmesini sağlayan kodlu kadrolardır. 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodu ile başvuru yapılabilecek 296, 4503 kodu ile başvuru yapılabilecek 203 kadro bulunmaktaydı. Bu şartlar altında kamu yönetimi mezunlarının başvurabileceği 499 kadro bulunmaktaydı.

Kamu yönetimi mezunlarının başvurabileceği kadroların kapattığı en düşük puan 83.525 iken en yüksek puan ise 99.070 olarak belirlenmiştir. Kamu yönetimi mezunlarının başvurabileceği kadroların tamamının KPSS 2017/1 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

Merkezi atamalar, mülakatla alım yapan kurumlar, KPSS, üniversite bölümleri, meslek grupları ve daha birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz uzman kadrosu ile TERCİHİNİ YAP FORUM sizleri bekliyor.

3144 1 bce5c1199e3e5ef8001f0ee6cff680f4 scaled

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.