kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gazetecilik KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Gazetecilik bölümü mezunları kaç puan ile merkezi atamalarda atanabilir, KPSS 2018/1 içindeki gazetecilik atama taban puanları nasıldır gibi ve benzeri soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gazetecilik bölümü mezunları kaç puan ile merkezi atamalarda atanabilir, KPSS 2018/1 içindeki gazetecilik atama taban puanları nasıldır,gazetecilik bölümü mezunlarına özel olarak kaç kontenjan ayrılmıştır,gazetecilik mezunlarının toplam başvuru yapabileceği kadro sayısı kaçtır,gazetecilik bölümü mezunları için 2018/1 içinde puanlar en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır sorularının cevapları ile gazetecilik KPSS 2018/1 atama taban puanları listemize yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Hangi bölüm mezunu olursa olsun hemen hemen her birey kendisi için rahat bir meslek, yaptığı iş karşılığında hayatını refah içinde yaşayacak kadar para istemektedir. Bu noktada devlet memurluğu yani kamuda personel olmak herkese cazip gelmektedir fakat devlet memuru olmak için ne yapmak gerekmektedir?

Bunu isteyen bireyler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler ve yeterli puanları almalıdırlar. İşte biz puanınızın yeterliliğini anlamanız için sizlere mezun olduğunuz bölümün merkezi atamalardaki taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. KPSS Taban Puanları

GAZETECİLİK KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bir lisans mezunu adayın merkezi atamalarda yerleşeceği iki kadro modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri hiçbir lisans mezunu için değişmeyen 4001 kodu ile başvurulan kadrolar iken diğeri ise yazımızda değineceğimiz gazetecilik bölümü ve türevlerine özel olarak atama yapılmasını sağlayan 4275 koduna sahip kadrolardır.

4001 kodu ile 2018/1 içinde toplam 14 kadroya başvurulabilmekteydi, 4275 kodu ile ise bu sayı 2 olarak karşımıza çıkmaktaydı.Yani KPSS 2018/1 merkezi atamalarında gazetecilik mezunları için 16 kontenjan bulunmaktaydı.

Bahsedilen kontenjanlara yerleşmede kullanılan en küçük puan 81,937 iken en yüksek puan ise 91,998 olarak belirlenmiştir.

Gazetecilik KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Bu konuda ve mülakatlı alım yapılan kadrolar ile ilgili bilgi almak için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

*Veriler ve bilgiler ÖSYM’nin yayımladıklarından derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde bu kurumun yapacağı duyuru esas alınmalıdır.

5177 1 6903e79fb3b9b0abd9e78c79a1d26b35

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.