kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kamu Gözetimi Kurumu KGK Bağımsız Denetçilik Sınav İlanı 2021

Kamu Gözetimi Kurumu tarafından 2021 yılı Bağımsız Denetçilik ilanı yayımlandı. İlanın detayları ve diğer bilgiler haberimizde.

A+
A-

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı başvuru şartları nelerdir? Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına kimler başvuru yapabilir? Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı başvuruları hangi tarihlerde gerçekleştirilebilecek? Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavının detayları ve ilan metni haberimizde.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına başvuruda bulunmayı isteyen adayların başvurularını 12 Nisan 2021 tarihinden 26 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına başvurular üst kurulun resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması ile gerçekleştirilecek, posta yolu veya bizzat yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. kamu haber

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına başvuruda bulunmayı isteyen adayların üniversitelerin Hukuk fakültelerinden ya da İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nin Muhasebe, Maliye, İktisat, İşletme, Siyasal Bilimler, Kamu Yönetimi, Bankacılık alanlarından mezun adaylar ile başka lisans alanlarından mezun olsalar bile bu alanların birisinden lisans üstü dereceye sahip olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı Ne Zaman ve Nasıl Gerçekleştirilecek?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı 13 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da ve Ankara’da düzenlenecektir. Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına katılmayı hak eden adaylar, sınav tarihinden on beş gün evvel Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından ilan edilecektir.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavında adaylara Muhasebe ve Standartları, Kurumsal Yönetim ve Finansal Yönetim, Denetim ile Hukuk alanlarından ve Sermaye Piyasası, Bankacılık, Özel Emeklilik ve Sigortacılık alanlarından çoktan seçmeli sorular yöneltilecektir.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı Başarı Koşulu Nedir?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına katılan adayların sınava katıldıkları her ana alandan en az altmış puana, tüm alanların puanlarının aritmetik ortalamasından ise en az yetmiş puana sahip olmaları durumunda, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavında başarılı sayılacaklardır. 

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavı Sonuçları Ne Kadar Geçerli?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına katılan ve puan alan adayların sınav puanları, sınav sonucunu takip eden üçüncü takvim senesine değin geçerli sayılmaktadır.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına Başvuru Kaç Lira?

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavına katılacak olan adayların sınava katılacakları her bir ana konu için 150 Türk Lirası yatırmaları gerekmektedir. 

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavının başvuru detayları ile sınava dair tüm bilgileri incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ inceleyebilirsiniz.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2021 Bağımsız Denetçilik Sınavını takip etmek ve sınava hazırlanan diğer adaylara sorularınızı yöneltmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.