Uluslararası İlişkiler KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Uluslararası ilişkiler atama puanları kaçtır,uluslararası ilişkiler mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Uluslararası ilişkiler atama puanları kaçtır,uluslararası ilişkiler mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, uluslararası ilişkiler mezunları hangi koddan tercih yapmaktadır, uluslararası ilişkiler KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, uluslararası ilişkiler mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır,uluslararası ilişkiler mezunları için özel açılmış kadro sayısı kaçtır? gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Devlet memuru olmak bugünün şartlarında ortaöğretim, önlisans veya lisans mezunu kişilerden birçoğunun hayali. Bu hayale ulaşmanın yolu da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmekten geçiyor. Bireylerin kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışmasını belirleyen şey KPSS.

Tabi ki KPSS’ye girmek bir kuruma veya bakanlığa atanmak için maalesef yeterli değil, aynı anda gerekli olan şartları yerine getirmek ve aynı zamanda belli bir puanın üstünde kalmak gerekiyor.

KPSS üzerinden iki şekilde kamu personeli olunabilmekte. Birinci yöntem mülakatla alım yapan ve mülakatlı alım denen kadrolara başvurmak. Bunlara başvurabilmek için kurumun belirlediği barajın üstünde puan almak gerekli ve sıralamaya girmek için barajın biraz üzerinde bir puan almak lazım.

İkinci yöntem ise ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalara başvurmak. Bu merkezi atamalar ise kadroyu tercih eden en yüksek puanlı birey ya da bireyler tarafından kazanılmakta. Bu yüzden biz sizin için en az kaç puan almanız gerektiği hakkında bir fikir sahibi olmanız için KPSS merkezi atama taban puanları listelerini yayınlamaya devam ediyoruz.

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Uluslararası ilişkiler bölümü mezunlarının tercih edebildiği kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolar ya 4001 yani herhangi bir lisans mezununun başvurabilmesini sağlayan kodlu kadrolar ya da 4507 uluslararası ilişkiler vb. bölüm mezunlarının başvuru yapabilmesini sağlayan kodlu kadrolardır. 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodu ile başvuru yapılabilecek 296, 4507 kodu ile başvuru yapılabilecek 92 kadro bulunmaktaydı. Bu şartlar altında uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği 388 kadro bulunmaktaydı.

Uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadroların kapattığı en düşük puan 83.525 iken en yüksek puan ise 99.070 olarak belirlenmiştir. Uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadroların tamamının KPSS 2017/1 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

Mülakatla alım yapan kurumlar, meslek grupları,merkezi atamalar, , KPSS, üniversite bölümleri gibi birçok konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz uzman kadrosu ile TERCİHİNİ YAP FORUM sizleri bekliyor.

3147 1 32393d04ab5658a7aced6e195d13dc24 scaled

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.