KPSS Taban Puanları

Kamu Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci sona erdi ve adayların bir kısmı kamu personeli olurken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, kamu yönetimi mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait kamu yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloya yazının en altındaki görselden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 KAMU YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla kamu yönetimi bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da kamu yönetimi ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4503 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde kamu yönetimi mezunlarının tercih edebileceği toplam 230 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 110 kontenjan ise kamu yönetimi ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4503 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan kamu yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne (Memur) (Eskişehir) ait olduğu ve 88,413 puan ile kapattığı görünmektedir. Kamu yönetimi mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak kamu yönetimi bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya iki puan civarında aşağıda alması halinde merkezi atamalardan biri ile bir yerlere yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, kamu yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve kamu yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM duyurular kısmını belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Kamu yönetimi atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu nedenle ilgili kadroların tamamını içeren dosyaya BURADAN göz atabilirsiniz ve nitelik kodlarına incelemek için de BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

kpss 2018 2 kamu yonetimi atama taban puanlari 1

kpss kamu yonetimi 2018 2 atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu