Karaman'ın İlçeleri Nelerdir? Karaman İlçeleri

​​​​​​​Karaman ilinin ilçeleri nelerdir, Karaman kaç ilçesi var, Karaman merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

25.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Karaman şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

KARAMAN ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? KARAMAN MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Karaman şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Karaman (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Başyayla ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Karaman ilçesi yine Karaman (Merkez) iken en az nüfuslu Karaman ilçesi ise Başyayla ilçesidir.

Karaman (Merkez) Karaman’ın merkez ilçesidir.

karaman merkez ilceleri

<div></div>

KARAMAN İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Karaman ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Ayrancı
  • Başyayla
  • Ermenek
  • Karaman (Merkez)
  • Kazımkarabekir
  • Sarıveliler

karaman ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.