kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, kontrol ve otomasyon teknolojisi bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 kontrol ve otomasyon teknolojisi atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans kontrol ve otomasyon teknolojisi atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları kontrol ve otomasyon teknolojisi bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans kontrol ve otomasyon teknolojisi atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 KONTROL VE OTOMASYON TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise kontrol ve otomasyon teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3291 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 4 kadro vardı. Bu 4 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 3291 kodlu kontrol ve otomasyon teknolojisi ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde edebildiği özel kadro bulunmamaktaydı. Kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 kontrol ve otomasyon teknolojisi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 kontrol ve otomasyon teknolojisi atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.