kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

KPSS 2018/2 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2018/2 ortaöğretim bölümleri atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, KPSS 2018/2 merkezi atamalarında hangi puan türleri kullanılır, bu puan türlerini almak için hangi sınavlara girmek gerekmektedir, bu sınavlar ne sıklıkla yapılır gibi soruların cevapları ile merkezi atamada olan ortaöğretim bölümlerinin atama taban puanları listesini yazımız içinde bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS adından da anlayacağımız gibi memur yani kamu personeli olmak isteyen adayların girdiği bir sınavdır. Bu sınav ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. Bu sınavın farklı modelleri ve kendi içinde barındırdığı alan grupları bulunmaktadır. KPSS lisans alan bilgisi ve ÖABT sınavı her yıl ilişkili lisans mezunları için düzenlenmektedir. Merkezi atamalarda kullanılan puan türlerinin alındığı KPSS önlisans, KPSS lisans, KPSS ortaöğretim gibi temel atamaların yapılmasını sağlayan KPSS’ler ise 2 yılda bir olmak üzere çift yıllarda düzenlenmektedir. Bu puan türlerini almak için adayların Genel Yetenek (GY) ve Genel Kültür (GK) sorularını çözmeleri gerekmektedir.

Bu genel bilgiler ışığında biz her yıl yapmaya çalıştığımız gibi merkezi atamalarda açılan kadroların ve kontenjanların atama taban puanlarını atanmayı düşünen adaylara fikir vermesi amacıyla derleyerek yayımladık.

KPSS 2018/2 ORTAÖĞRETİM BÖLÜMLERİ MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Yukarıda da söylediğimiz gibi merkezi atamalarda açılan kurum ve kuruluşlara ait kadroların ve kontenjanların atama taban puanlarını listeledik. Listede tüm ortaöğretim bölümlerine ait ve 2001 nitelik kodlu herhangi bir ortaöğretim programı mezunlarının başvurabildiği kadroların ve kontenjanların taban puanları yer almaktadır. Adaylar ortaöğretim mezunları için hazırlanan KPSS’ye girerek ve genel kültür (GK) ve genel yetenek (GY) testlerini çözerek aldıkları ilgili puan türü ile böyle merkezi atamalara başvuru yapabilmektedirler.

Ortaöğretim KPSS 2018/2 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Atamalar, KPSS, mülakatlar, tercihler ve bunlar gibi konuların hepsinde bilgi almak için tercihini yap sitesine ait FORUM.TERCİHİNİYAP.NET sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

ortaogretim kpss 2018 2 atama taban puanlari

kpss 2018 2 atama taban puanlari ortaogretim

*Buradaki sayısal veriler ve bilgiler ÖSYM kılavuzları ve ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Yapılabilecek değişiklikler ve verilecek bilgiler için ÖSYM’nin ve bu alımların yapıldığı kurumların ve kuruluşların yaptıkları son duyuru geçerli olacaktır.

** Listede farklı tüm programların atama puanları bulunmaktadır. Ortaöğretim mezunlarına ait nitelik kodlarına bakarak hangi kadroya hangi bölüm mezunlarının atanabileceğini anlamak için ilgili dosyaya göz atabilirsiniz. Bölüm nitelik kodları dosyası için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.