Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

29.05.2019
A+
A-

YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

<div></div>

Küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler bölümüne yerleşmeyi düşünen adaylar için tablo aşağıdaki gibidir.

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İkt. ve İdari Bil. Fak. Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler  İNG.  UOLP-SUNY Binghamton  %50 İnd.   EA 91422 338,21581
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İkt. ve İdari Bil. Fak. Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler  İNG.  UOLP-SUNY Binghamton  Ücretli   EA

*Listemizde yer alan küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.