kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Görsel İletişim 2019 Taban Puanları

DGS görsel iletişim taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile görsel iletişim bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS görsel iletişim kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS görsel iletişim puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük görsel iletişim taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS görsel iletişim 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GÖRSEL İLETİŞİM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan görsel iletişim bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki görsel iletişim bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların görsel iletişim bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek görsel iletişim kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS görsel iletişim kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan görsel iletişim puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde görsel iletişim bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 186,95833 ile Beykent Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük görsel iletişim bölümü taban puanı ise 267,82027’dir ve bu puan ile yerleştirme de Beykent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile görsel iletişim bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, görsel iletişim bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen görsel iletişim bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya görsel iletişim bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6052 1 2ef21340dc2c6d528d6950b7f22dbad8

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.