Malzeme Bilimi ve Teknolojileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Malzeme bilimi ve teknolojileri 2019 taban puanları kaçtır, malzeme bilimi ve teknolojileri 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 malzeme bilimi ve teknolojileri başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre malzeme bilimi ve teknolojileri bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

01.06.2019
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan alırlar ve bu puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir yerlere yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin sonraki yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan malzeme bilimi ve teknolojileri 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

<div></div>

MALZEME BİLİMİ VE TEKNOLOJİLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Malzeme bilimi ve teknolojileri bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. Malzeme bilimi ve teknolojileri bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 328,28951 ve sıralaması ise 116207 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer malzeme bilimi ve teknolojileri bölümüne bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

MALZEME BİLİMİ VE TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
TÜRK-ALMAN ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Malzeme Bilimi ve Tekn.  Almanca     SAY 116207 328,28951
TÜRK-ALMAN ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Malzeme Bilimi ve Tekn.  Almanca     SAY Dolmadı Dolmadı

<div></div>

<div></div>

*Yazımızda yer alan malzeme bilimi ve teknolojileri bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan taban puan dosyası için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan başarı sıralaması dosyası için:

►  2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Dosyalar ve Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.