kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları 2023

Çevik kuvvet polisi maaşları 2023 ne kadar? Göreve yeni başlayan çevik kuvvet polisi maaşı 2023 kaç TL? çevik kuvvet polisi maaşları 2023 yılında ne kadar olacak?

A+
A-

Çevik Kuvvet Polisi Ne İş Yapar? Maaşı, şartları nasıl?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve oldukça zorlu görevleri yerine getiren birimlerden biri de çevik kuvvet polisidir. Bu sebepten çevik kuvvet polisi maaşları da polis olmak isteyen herkes tarafından çoğunlukla merak edilmekte ve sorulmaktadır. Her ilde bulunmazlar, eğer toplumsal olay çoksa, nüfus fazlaysa, toplu müdahale gereken ancak silah kullanılmaya müsait olmayan bir bölgeyse çevik kuvvet şube amirliği bulunur. Şube amirliğine bünyesinde Toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) ve akrep, panzer gibi bir takım zırhlı araçlar bulunur.

Yeni Başlayan Polis Maaşı 2023

Mesleğe ilk başladığınızda yani POMEM ve PMYO eğitimi bittikten sonra büyük olasılıkla çevik kuvvet polisi olarak atanacaksınız. Yaşı genç, uzun spor eğitimlerini yeni tamamlamış polislerine tercih edilme nedeni ise göğüs göğse mücadele güce gerektiren cebire karşı koyma ve cebir uygulama gibi artılarının olmasıdır. Yaygın uygulama 3 sene sonra çevik kuvvet şubeden alınıp ihtiyaca göre biriminizin değiştirilmesidir. İstanbul ve Ankara gibi metropollerde toplu kuvvet adında çevikle koordineli çalışan bir birim daha bulunmaktadır. Farklı bir şube olmakla birlikte görev tanımları neredeyse aynıdır.

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları 2023 Yılında Ne Kadar?

Yeni göreve başlayan çevik kuvvet polisi maaşı 2023 Temmuz zammı dahil 24.560 TL olarak belirlenmiştir. Terör parası olarak belirlenen ek ödeme, eş yardımı, çocuk yardımı, taltif gibi personele ve çalıştığı yere göre değişen unsular eklenmemiştir. Güncel Çevik Kuvvet Polisi Maaşları.

Güncel terör tazminatı miktarları ilden ilde değişmektedir. Toplamda 40 il için ödenen terör tazminatları en az 139 TL en fazla ise 858 TL olarak belirlenmiştir. Operasyon birimi ve operasyon yapmayan birim ayrımının da 2023 Temmuz düzenlemesiyle kalktığını belirtmek uygun olacaktır. Böylece aynı ilde görev yapan tüm polisler birim fark etmeksizin aynı tazminatı alacaktır.

Eş yardımı ve çocuk yardımı ise diğer memur kadroları ile birebir aynıdır. En yüksekten hesaplandığı takdirde dahi 3 çocuk ve eşin ev hanımı olması durumunda ödenecek tutar 250 TL düzeyini aşmayacaktır.

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2023 Yılında Ne Kadar Olacak?

Önümüzdeki ocak ayında memura toplu sözleşme gereği %4 zam yapılacak ve Türkiye İstatistik Kurumu Tarafından hesaplanan yıllık enflasyon miktarı kadar artış yapılacaktır. Böylece ocak 2023 çevik kuvvet polis maaşı 25 bin TL üzerine çıkacaktır.

Diğer birimlerde çalışanlardan çevik kuvvet polisinin ayrılacağı nokta taltif ödemeleri olabilmektedir. Emniyet teşkilatı kanunu kapsamında yapılan bir ödeme olan taltif diğer memurluklarda olmadığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün her biriminde de ödenmemektedir. Para mükafatı başlıklı ETK 86. Madde şu şekildedir:

Emniyet örgütü mensupları, 1475 sayılı Nakdi Tazminat Kanunu hükümlerinden başka aşağıdaki durumlarda:

A) Ülkenin güvenlik ve esenliği, Devletin çıkarları ve kişilerin can, ırz ve mallarını korumada yüksek hizmetleri görülenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının iki katından beş katına kadar;

B) Olağanüstü durumlarda yaşamını ortaya koyarak büyük yararlıklar gösterenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının altı katından yirmi dört katına kadar, para verilerek ödüllendirilir.

Önceki yıllarda yapılan taltif ödemelerinin neredeyse tamamından çevik kuvvet polisleri faydalanmıştır. Özellikle 15 Temmuz ve akabindeki 3 gün görev alan polis memurları 2 bin TL civarında ödeme almıştır. Yukarıda anlatılanlar haricinde sormak istediğiniz her konu için forum tercihiniyap.net adresini kullanabilirsiniz.

5854 1 64d0f863ad205f23ed061dab19c85622

Polislik Göz Şartları 2023 Nelerdir?

Çevik kuvvet kime bağlı?

Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığına bağlı Ankara Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü ekipleri, çevik kuvvet eğitimlerinin yanı sıra çeşitli eğitimlerden geçirildi.

Yorumlar

  1. Maşallah Avatar Maşallah dedi ki:

    MAŞALLAH ASLANLAR

  2. Maşallah Avatar Maşallah dedi ki:

    MAŞALLAH ASLANLAR