Masterchef'te Kim Elendi? Masterchef'te Emir Mi Elenecek, Özgül Mü?

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 ekranlarının reyting rekorları kıran yarışma programı Masterchef'te sonlara yaklaşıldı. Dört yarışmacının kaldığı yarışma programında ilk iki finalist belli olurken, bugün yayınlanacak bölümde Emir veya Özgül ikilisinden birisi daha elenecek. Bize göre kimin eleneceğini açıklamak istedik.

27.12.2020
A+
A-

Masterchef’te bugün kim elendi? Sorusunun cevabından önce bugün kimin eleneceğini yazımız içerisinde belirtmek istedik. Bakalım öngörümüzde ne derece başarı olacağız.

Acun Ilıcalının sahibi olduğu TV8 kanalı reyting rekorları kıran programlar yayınlamaya devam ediyor. 2018 yılından beri ülkemizde daha önce olmayan formatı ile yayınlanan MasterChef programı da reytingleri alt üst eden programların başında yer alıyor. 2020 yılında haftalardır devam eden programın tamamlanmasına bir kaç hafta kaldı . Son dört finalistin kaldığı yarışma programında son haftalarda dünyaca ünlü Türk şeflerin menüleri de yapılmaya çalışılıyor. Son dört finalist ile devam eden bu haftaki bölümde bir finalist daha 27 Aralık 2020 Pazar günü yayınlanacak olan programda elenecek. Son dört  finalist içerisinde elenmekten kurtulan ilk kişi Serhat Doğramacı oluken, dün yayınlanan bölümde elenmekten kurtulan ikinci kişi de Barbaros Yoloğlu olmuştur. Son iki finalist içerisinden de birisi bugün yayımlanacak olan bölümle yarışmaya veda edecek. İzleyicilerin merak ettiği konu Masterchef’te Özgül Coşar ile Emir Elidemir ikilisinden hangisi elenecek? Masterchef’te Özgül mü yoksa Emir mi ilk üç içerisinde yarışmaya devam edecek? Bir hafta daha yarışacak olan üçüncü finalist hangi yarışmacı olacak? Emir mi Özgül mü elenecek?

Masterchef’te Emir Mi Elenecek, Özgül Mü Elenecek?

Yüz binlerce kişiyi ekranlara kitleyen Masterchef programının en önemli özelliği, yarışmada yarışmacıların gösterdikleri yemek performanslarının her zaman ön planda tutulmasıdır. Yarışmacıların popüler olmaları, sevilen bir karaktere sahip olmaları veya gençler tarafından sosyal medyada çok takip edilmeleri ikinci planda tutulmaktadır. Her şeyden önce şef adaylarının yarışma anında ortaya koydukları tabaklara dikket edilerek puanlama yapılmaktadır. Bu durum bu hafta yayınlanan programda da görülmüştür. İlk finalist belirlenirken Özgül ve Serhat arasında rekabet yaşanmış ve bu rekabetten Serhat galip ayrılmıştır. Doğal olarak ikinci finalistinde Özgül olacağı düşünülmüş ancak dünkü yayınlanan programda Barbaros ikinci finalist olmuştur. Bu durumun en önemli nedeni de dün yayınlanan programda Barbaros’un çok iyi tabaklar çıkarmış olmasıdır. Masterchef programınının herkes tarafından sevilmesinin bir nedeni de budur. Programda liyakatın ön planda ve her şeyin üstünde tutulması seyircinin dahi zaman zaman şaşırmasına sebep olmaktadır. Tabaklama yapan yarışmacıların tabaklarındaki yemeklerin sadece zorluk derecesine değil, tabaklardaki yemeklerin lezzetine ve diğer püf noktalarına da tek tek bakılarak değerlendirme yapılmaktadır. Jüri üyeleri yarışmacıların önlerine sundukları tabakları değerlendirmek dışında hiçbir kritere itibar etmemektedir. Mehmet Şef, Danino Şef ve Somer Şef’ten oluşan harika şef kadrosu değerlendirmelerini yarışmacıların o hafta sergilemiş olduğu tabaklara göre yapmaktadır.

masterchef sefleri

Biz de bütün bu süreci takip eden izleyiciler olarak yarışmada üçüncü finalistin Özgül Coşar olacağını düşünüyoruz. Genel performanslara baktığımızda Özgül’ün, Emir’e göre daha iyi olduğunu belirtmek istiyoruz. Son dört finalist kaldığından beri Özgül, Emir’den son iki yarışmada daha fazla puan toplamayı başaran tabaklar ortaya koymuştur. Emir bu noktada bazı tabakları çıkarmakta çok zorlanmıştır. Özgül ise neredeyse her tabağı yapmayı başarmıştır. Biz Masterchef’in 27 Aralık 2020 Pazar günü yayınlanacak olan bölümünde Emir’in eleneceğini ve Özgül’ün üçüncü finalist olarak yarışmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yarışmada günlük performanslar çok fazla ön planda tutulmaktadır. Bugünkü programda Özgül’ün performansı şayet çok kötü olmaz ise Emir’den daha iyi tabaklar ortaya koyacağını tahmin ediyoruz. Son haftada Emir’in ilk kez yaptığı yemeklerin çok fazla olması en büyük handikapı olarak performansını ciddi şekilde etkilemiştir. Dün yayınlanan programda baklava yapımında Emir’in aşırı derecede zorlandığı izleyiciler tarafından gözlemlenmiştir. 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.