Taban Puanları

Matematik Mühendisliği 2020 Başarı Sıralamaları ve Taban Puanları

MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ 2020 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Öncelikle Matematik Mühendisliği başarı sıralamalarından bahsetmemiz gerekirse YÖK veya ÖSYM verileri açıklamadığı için Matematik Mühendisliği başarı sıralama sayılarına şu an ulaşamıyoruz çünkü başarı sıralamaları henüz açıklanmadı ve diğer platformlarda yer alan başarı sıralamaları bir önceki yıla aittir.

2020 Matematik Mühendisliği puanları değerlendirildiğinde de ortaya çıkan duruma genel olarak bakacak olursak en küçük taban puan ile en büyük taban arasında önemli ölçüde fark olduğunu görmekteyiz. Üniversitelerimizde var olan tüm Matematik Mühendisliği bölümlerine ait 2020 Matematik Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları listesini de aşağıda bulabilirsiniz. YKS vb sınavlar hakkında da aklınıza takılan tüm konuları forum sayfalarımıza gelerek tecrübe sahibi yöneticilerimize sorabilirsiniz.

*Yukarıda yer alan bilgiler, Matematik Mühendisliği2020 taban puanları ve diğer şeyler ÖSYM tarafından yayımlanmış olan kılavuzdan ve resmi internet sitesinden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır lütfen bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Matematik Mühendisliği    Ücretsiz 25.797 457,61793
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Matematik Mühendisliği    Ücretsiz 40.420 433,74011
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Matematik Mühendisliği    Ücretsiz 48.604 421,80485
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Matematik Mühendisliği   (KKTC) Ücretsiz 79.417 382,16448

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu