kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Maaşı 2023 Ne Kadar?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı nedir? Ne iş yapar? Halkbank iç kontrolör yardımcılığı sınavı nasıl? 2023 Halkbank iç kontrolör yardımcılığı maaşı ne kadar? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.

A+
A-

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı nedir? Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı nasıl olunur? Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı sınavı nasıl? Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı 2023 yılı maaşı ne kadar? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Nedir? Ne İş Yapmaktadır?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı mesleği Halkbankasının kariyer meslek grubu olarak nitelediği mesleklerden denetim ile görevli olan bir diğer meslek grubudur. Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı meslek mensupları merkezi denetim yerine daha dar kapsamlı şekilde bölge denetimi gerçekleştirmektedirler. Bu yönüyle yalnızca bölgelerindeki banka birim ve şubelerinden sorumludurlar. Adana, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, Diyarbakır vb. bölgelerde görev yapmaktadırlar ve bölgeleri dahilinde kalan şubelere kontrol ve denetim için turneye gidebilmektedirler.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Mesleğine Nasıl Girilir? Nasıl Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı Olunur?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların diğer Halkbank kariyer mesleklerinde olduğu gibi bankanın belirleyeceği genel şartları ve yaş gibi, askerlik durumu gibi özel şartları da sağlıyor olmaları gerekmektedir. 

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı meslek mensuplarının yaptıkları işlere ve sınavlarına dair çok daha detaylı bilgilere aşağıda yer alan yönlendirme yardımıyla erişebileceğiniz meslek tanıtım çalışmamızda ulaşabilirsiniz;

HALKBANK Meslekleri

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Sınavı Nasıl?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı sınavı iki aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu iki aşamadan birincisi yazılı yarışma sınavı, bu aşamada başarılı olan adaylar için gerçekleştirilen ikinci aşama ise sözlü mülakatlardır. Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı yazılı sınavı aşağıda yer alan konulardan oluşmaktadır;

halk synav konu 3

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı yazılı sınavında adaylara yukarıda yer alan konulardan toplam 200 adet test sorusu yöneltilmektedir. Adayların Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olabilmeleri için yazılı sınav ortalama puanlarının en az 60 olması, her alan ana başlığında ise en az yüzde elli başarılı durumda olmaları gerekir. Bunun yanında ikinci aşama olan Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı sözlü mülakatlarına katılma hakkı elde edebilmeleri için adayların mesleğe alınacağı banka tarafından planlanan aday sayısının dört katı kadar başarılı olmuş aday arasında yer almaları gerekmektedir.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı mesleğine girecek olan adaylar yukarıda da belirttiğimiz gibi belirli bölgelerde görev yapmaktadırlar. Bu bölgelerde yer alan grup başkanlıklarında, sadece o bölgede yer alan birimlerin denetim ve kontrolü ile yükümlüdürüler.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı 2023 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı mesleğine girmeye hak kazanan meslek mensuplarının yıl içerisinde alacakları çift maaşlar, ikramiyeler ve temettü gibi ek ödemelerle ay başına düşen ortalama tutar olarak 2023 yılı maaşları yaklaşık 16500 TL’dir. Bu tutar aydan aya değişmekle birlikte, ortalamaya vurulduğunda Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı maaş tutarı bu şekilde oluşmaktadır.

*Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı maaş tutarı belirtilirken yıl sonu girilen vergi dilimi, şahsi ek ödemeler ve kesintiler, turnelerden alınacak olan harcırahlar hesaba katılmamıştır. Meslek mensuplarının denetim ve kontrol için turneye çıkma sıklığı ve turne süreleri daha yüksek bir maaş almaları anlamına gelmektedir ve bu durum kişiden kişiye değişken durumdadır.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcılığı mesleğine ve sınavına dair fikirlerinizi sunmak ve bilgiler almak adına FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Halkbank Uzman Yardımcılığı

İç kontrolör yardımcısı nedir?

Bankalar, bankacılık faaliyetleri ve sektörün karşı karşıya olduğu riskler nedeniyle süreçlerin izlenmesini, denetimini ve kontrolünü sağlamak amacıyla etkin denetim mekanizmaları kurmakla yükümlü tutulmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.