Gümrük Bakanlığı Avukat Maaşları, Vekalet Ücreti ve Çalışma Şartları

Hukuk fakültesi mezunu olup KPSS B grubu atamalarıyla kamu kurumlarına avukat olarak yerleşmeyi düşünenler için Gümrük Bakanlığı avukatlığı artıları ve eksileriyle.

Gümrük Bakanlığı Avukat Maaşları, Vekalet Ücreti ve Çalışma Şartları

Gümrük Bakanlığı avukat maaşları 2018 . Gümrük Bakanlığı avukatları ne iş yapar? 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı oldukça fazla avukat istihdam eden bakanlıklardan biri. Gümrük Bakanlığı avukatlarının  vekalet ettiği dava çeşitleri çalışılan bölgeye göre farklılık gösteriyor. Örneğin doğuda kaçakçılık dosyaları fazlayken batıda hukuk ve vergi dosyaları daha yoğunlukta. 

Kurum avukatları tama yakın vekalet ücreti alabiliyor, önümüzdeki yıllarda davalar sonuçlandıkça üst sınırdan alınacağı tahmin ediliyor. Şu an yeni göreve başlayan kamu kurum avukatı 3800 TL maaş ve çalıştığı bölgeye göre ortalama 1.200 bin TL aylık vekalet ücreti alıyor.

 Son 5 yıldır her sene  alım var, alımlar devam edecek ancak büyük çoğunlukla doğu bölgelerimize alımlar daha fazla olacak. Çift yıllarda yapılan KPSS P3 puanıyla başvuru ve mülakatla alım yapıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Avukatlığı Muvafakat  ve Tayin Şartları

 Tayin ve muvafakat konusunda Gümrük Bakanlığı oldukça katı. Hakim-savcılık dışında başka kurumlara muvafakat verilmiyor. Doğudan batıya veya doğu'da daha rahat bölgeye tayin de aynı şekilde. Mazeret dışında isteğe bağlı tayin çok zor. Önce doğuya atanayım sonra hemen batıya tayin isterim düşüncesinde olan arkadaşlar bir kez daha düşünsün. Atanılan yerde yıllarca çalışmaya hazır olun.

 Çalışma ortamı ilden ile değişiyor, genel itibariyle Gümrük Bakanlığı avukatları  en fazla 2 avukat aynı odada kalacak şekilde rahat bir çalışma ortamında mesleğini icra ediyor.

Daha detaylı bilgi almak için forum.tercihiniyap.net

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
kurt
kurt - 1 yıl Önce

gümrük avukatları vekalet haricinde yollukta alabiliyor çünkü gümrüğün tüm personelinin böyle bir hakkı var zaten. Ama yolluk miktarı ilden ile değiştiği için ne kadar tam bilmiyorum.