KPSS Taban Puanları

Mimarlık KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Mimarlık KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi nasıldır, mimarlık bölümünden atanmak için en düşük kaç puan almış olmak gerekir, mimarlık atamaları 2018/1 içinde en yüksek kaçta kalmıştır, mimarlık bölümü mezunlarının atandığı tercih kodu kaçtır, sadece bu koda kaç kadro ayrılmıştır, mimarlık bölümü mezunu olarak merkezi atamalarda atanmak için ne yapmak gerekir gibi soruların cevapları için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca mimarlık atama taban puanları listesi de yazımız içindedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) devlet memuru olmak için girilen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınav modelidir. Bir öğrenim kurumundan mezun olmuş, memur adayı olmak isteyen bireyler bu sınava girerek memur olma yolunda gerekli olan yöntemlerden ikisi olan puan ile atanma veya puan ile mülakata hak kazanma gibi iki ihtimale hak kazanırlar.

Biz bu atanma süreçlerinde size fikir vermesi için mezun olduğunuz bölümlerin atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

MİMARLIK KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda atamayı belirleyen bazı şartlar ve kodlar bulunmaktadır. Bunların en geneli lisans sınavına girenlerle ilişkili olan 4001 kodudur. Bu kod herhangi bir lisans programından mezun olma şartıdır. Bir de her bölümün kendine özel kodu vardır. Bu mimarlık için 4747 olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018/1 atamalarında 4001 kodu için 14 4747 kodu için ise 13 kadro açılmıştır. Yani mimarlık mezunu bir birey için bu atamalarda girebileceği toplam 27 kontenjan bulunmaktadır.

Mimarlık mezunu bir aday merkezi atamalarda atanabilmek için KPSS lisans sınavına girmeli ve gerekli puanı alabilmelidir. Bu atamalar özelinde detay vermek gerekirse de mimarlık mezunlarının girebileceği kadroların kapattığı en düşük taban puan 87,586 iken en yüksek puan ise 91,998 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümün daha önceki merkezi atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını görmek ve karşılaştırma yapmak için ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/1 mimarlık merkezi atama taban puanları tam listesi aşağıdaki görseldedir.

 

*Yukarıda bahsedilen bilgiler ve sayısal veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte kurumun yaptığı duyuru bağlayıcı olacaktır.

5212 1 9ae2b5d4d8ac2a5d24b2513e090026a1

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba, bu kadrolara alım merkezi atama ile mi yapılıyor yoksa mülakat ile mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu