kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Karabağlar Belediyesi Zabıta Memuru 2023 Maaşı Ne Kadar?

KPSS 2022/2 lisans atamalarında İzmirin Karabağlar ilçesine 50 zabıta memuru alınacak. Çok uzun zamandır kpss puanına göre merkezi atama ile zabıta memuru alımı yapılmamıştı. Belediyelere zabıta memuru alımı genel olarak açıktan alım süreçleriyle yapılıyordu. Bu alımla birlikte diğer belediyelerde aynı türden alıma yer vermiştir. Bu yazımızda biz de Karabağlar Belediyesi zabıta memuru 2023 maaşları ne kadar? Yazısını kaleme aldık.

A+
A-

İzmir’in merkez ilçelerinden biri olan Karabağlar ilçesine KPSS 2022/2 bazı kamu kurum ve kuruluşların merkezi yerleştirmeleriyle 50 zabıta memuru alınacak. İzmir’de yaşayan lisans mezunları için kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülecek bu kadroyu tercih edenlerin sayısının yüksek olmasını bekliyoruz. Karabağlar Belediyesi zabıta memuru 2023 maaşı ne kadar olacak? Zabıta memurlarının ek gelirleri ne kadar olacak? İşte detaylar…

Zabıta Maaşları Ne Kadar?

KPSS 2022/2 Merkezi Atama Kontenjanları

Bazı kamu kurum ve kuruluşların merkezi yerleştirme işlemlerine göre 1.749 lisans mezunu alınacak. Bu atamada bazı bölüm mezunları için ciddi sayıda kontenjana yer verilmiştir. İşletme mezunlarına 222, iktisat mezunlarına 181, kamu yönetimi ve SBKY mezunlarına 179, maliye mezunlarına 176, çeko mezunlarına da 166 kadro açılmıştır. Bu kadrolarla birlikte tüm lisans mezunları içinde 4001 nitelik koduna göre 157 kadro açılmıştır. Karabağlar Belediyesi içinde 50 zabıta memuru 4001 nitelik koduna göre alınacak.

Karabağlar Belediyesi Zabıta Memuru Şartları

  • Herhangi bir lisans mezunu olmak.
  • B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak.
  • Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması.
  • 7358 nitelik koduna göre özel koşullara uygun şartlara sahip olmak.

7358 Nitelik Kodu Nedir?

7358 nitelik koduna göre, zabıta memuru kadrosu için başvuru yapacak adayların tercih genel şartlarının yanı sıra özel şartlarını da sağlamaları gerekmektedir. Zabıta memuru kadrolarını tercih edecek adayların geçerli bir tercih işleminde bulunabilmeleri için: Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesine göre 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesindeki genel şartlarla birlikte, 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bununla birlikte tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilo arasında ( +,-) 10 kilogramdan fazla fark bulunmamak şartlarını taşımaları gerekmektedir. 3 Aralık 1989 ve öncesinde doğan adaylar 30 yaşını tamamlamış oldukları için sistem tarafından otomatik engelle karşılaşarak, zabıta memurluğu kadrosuna başvuru yapamayacaklardır.

Karabağlar Belediyesi Zabıta Memuru 2023 Maaşı Ne Kadardır?

Karabağlar Belediyesine yeni başlayan lisans mezunu bir zabıta memurunun maaşı 13.946 TL olacaktır. Bu maaşın yanı sıra zabıta memurlarının ek gelirleri de olacaktır. Fazla çalışma ücreti (aylık yaklaşık 400 TL civarında), sosyal denge tazminatı (1.000 TL civarında) ve belediye encümeni tarafından öngörülen yılda iki kez verilen ikramiye ücreti (Her biri yaklaşık olarak 4.000 TL). Bütün bu gelirleri de dahil ettiğimizde, İzmir Karabağlar Belediyesinde çalışan bir zabıta memuru aylık ortalama 16 bin TL civarında olacaktır.

Belediyelerde Memur Maaşları Ne Kadar?

Kars Belediyesi Zabıta Memuru 2023 Maaşı Ne Kadardır?

Kars Belediyesinde sosyal denge tazminatı da yaklaşık 1.000 TL, ikramiye ücreti yaklaşık 3.400 TL olacaktır. Kars Belediyesi zabıta maaşına bu gelirleri de dahil ettiğimizde aylık maaşları 400 TL hak edecek kadar fazla çalışma yaptıklarında yaklaşık 15.750 TL olacaktır.

Zabıta kaç gün çalışır?

Belediye zabıta memurlarının haftalık olağan çalışma saatleri en fazla 48 saat olacak şekilde düzenlenir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.