KPSS Taban Puanları

Sosyal Hizmet KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Sosyal hizmet mezunu olarak KPSS 2018/1 atama puanlarında atanmak için kaç puan almış olmak gerekir, sosyal hizmet mezunu kontenjanı kaçtır, sosyal hizmet bölümü mezunu olma şartı arayan kod kaçtır, sadece bu koda özel kaç kontenjan açılmıştır, sosyal hizmet mezunu olarak atanmada kullanılan 2018/1 atamasında en düşük ve en yüksek taban puanlar kaç olarak belirlenmiştir? Bu soruların cevapları ile sosyal hizmet KPSS 2018/1 atama taban puanları tablomuza yazımız içinde göz atabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adayların başvurarak devlet memuru olmak amacıyla puan almaya çalıştığı bir Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınavıdır. ÖSYM’nin bu şekilde kamu personeli seçimi için düzenlediği ve bu amaçla en geniş katılımların olduğu 4 sınavı bulunmaktadır, KPSS lisans, önlisans, ortaöğretim ve EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı).

Yukarıda bahsettiğimiz sınavlar ilk aşamada gerekli puanı almaya yarayan sınavlardır bunun dışında bir de atanma ile ilgili izlenecek yollar bulunmaktadır. KPSS puanı ile bir yere yerleşebilmek için en temelde iki yol bulunmaktadır. Bunlardan biri yine ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atama sistemi iken diğeri ise mülakat ile alım yapacak kurumlara atanma yöntemidir. Bu iki yolda da bazen benzer bazen farklı puan türleri kullanılır fakat aralarındaki en temel fark, merkezi atamanın direkt olarak KPSS’den alınan puanın üzerinden, başka bir yazılı ya da sözlü sınava gerek olmaksızın,atanmayı sağlamasıdır.

SOSYAL HİZMET KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar yapılırken sosyal hizmet mezunlarının atanabileceği iki kod ile oluşturulan kontenjanlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans mezununu kapsayan 4001 kodu iken diğeri ise sosyal hizmet mezunlarını veya sosyal hizmet benzeri bölüm mezunlarını kapsayan 4177 kodudur. 2018/1 atamalarında 4001 kodu ile başvurulacak 14 kontenjana karşılık 4177 kodu ile başvurulabilecek 0 kontenjan bulunmaktaydı. Yani 2018/1 merkezi atamalarında sosyal hizmet mezunu bir bireyin başvurabileceği 14 kontenjan bulunuyordu.

Sosyal hizmet mezunu olarak 2018/1 atamalarında yerleşmiş olmayı sağlan en düşük puan 89,692 idi. Bununla beraber yine aynı bölüm mezunu olarak yerleşmeyi sağlayan en yüksek puan ise 91,998 olarak belirlenmiştir.Merkezi atamalarda lisans mezunu olarak atanabilmeye yarayan puan türü P3 puan türüdür. Burada geçen puanlarda bu puan türünden alınan puanlardır.

Sosyal hizmet KPSS 2018/1 atama taban puanları listesine dair görsel aşağıdadır.

Karşılaştırmalı değerlendirme yapmak için, aynı zamanda sağlık atamalarında da ataması bulunan, sosyal hizmet bölümlerinin daha önceki atama puanını da inceleyebileceğiniz YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Tüm bu bilgiler ile veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve resmi internet sitesinden toparlanmıştır. Yazının yayımlandığı tarihteki en güncel haldedir fakat yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru dikkate alınmalıdır.

 

5211 1 b14fd67104dc59efeb95fd8e265f2ec2

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu