kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Mütercim Tercümanlık (Arapça) 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Mütercim ve tercümanlık (arapça) atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, mütercim tercümanlık (arapça) atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, mütercim tercümanlık (arapça) mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 mütercim tercümanlık (arapça) atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda mütercim ve tercümanlık (arapça) KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 MÜTERCİM TERCÜMANLIK (ARAPÇA) ATAMA TABAN PUANLARI

Mütercim tercümanlık (arapça) mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4108 yani mütercim tercümanlık (arapça) veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için mütercim tercümanlık (arapça) mezunu olarak başvuru yapılabilecek 116 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 1 tanesi ise 4108 yani mütercim tercümanlık (arapça) veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

KPSS 2020/1 mütercim tercümanlık (arapça) atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 mutercim tercumanlik arapca atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS mütercim tercümanlık (arapça) atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.