kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sağlık Yönetimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sağlık yönetimi atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, sağlık yönetimi atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, sağlık yönetimi mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 sağlık yönetimi atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda sağlık yönetimi KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 SAĞLIK YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık yönetimi mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4597 yani sağlık yönetimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için sağlık yönetimi mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4597 yani sağlık yönetimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği bu tip bölüm mezunlarına ne yazık ki özel kadro açılmamıştır.

KPSS 2020/1 sağlık yönetimi atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 saglik yonetimi atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS sağlık yönetimi atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.