kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ormancılık ve Orman Ürünleri KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları kaç puanlardadır, ormancılık ve orman ürünleri bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu üzerinden atanmaktadır, bu kod ile atanabilecek kaç kadro bulunmaktaydı, ormancılık ve orman ürünleri bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilir, ormancılık ve orman ürünleri bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaç puanlardadır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kamu personeli olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve elde ettikleri puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler ile ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonra gerçekleşecek atamalarda fikir verebilmesi için yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz ormancılık ve orman ürünleri mezunlarının yerleştiği kadrolara ait ormancılık ve orman ürünleri KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 ORMANCILIK VE ORMAN ÜRÜNLERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ormancılık ve orman ürünleri mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara ait iken diğeri ise 3149 nitelik kodunu taşıyan ormancılık ve orman ürünleri ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolardır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjanlara baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde ormancılık ve orman ürünleri mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 13 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken 3149 nitelik kodu yani ormancılık ve orman ürünleri ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Ormancılık ve orman ürünleri mezunlarının başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ormancılık ve orman ürünleri bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ormancılık ve orman ürünleri bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, ormancılık ve orman ürünleri mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına uğrayarak sorabilirsiniz.

kpss ormancilik ve orman urunleri 2018 2 atama taban puanlari

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve ormancılık ve orman ürünleri KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyuru esas olacaktır işte bu yüzden ÖSYM resmi internet sitesini ve orada bulunan duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel şartlar da bulunabilmektedir.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Ormancılık ve orman ürünleri bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsi için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.