KPSS Taban Puanları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi nasıldır, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünden atanmak için en düşük kaç puan almış olmak gerekir, sivil hava ulaştırma işletmeciliği atamaları 2018/1 içinde en yüksek kaçta kalmıştır, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü mezunlarının atandığı tercih kodu kaçtır, sadece bu koda kaç kadro ayrılmıştır, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü mezunu olarak merkezi atamalarda atanmak için ne yapmak gerekir gibi soruların cevapları için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca sivil hava ulaştırma işletmeciliği atama taban puanları listesi de yazımız içindedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kamu personeli olmak için girilen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınav modelidir. Bir öğrenim kurumundan mezun olmuş, memur adayı olmak isteyen bireyler bu sınava girerek memur olma yolunda gerekli olan yöntemlerden ikisi olan puan ile atanma veya puan ile mülakata hak kazanma gibi iki ihtimale hak kazanırlar.

Biz bu atanma süreçlerinde size fikir vermesi için mezun olduğunuz bölümlerin atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda atamayı belirleyen bazı şartlar ve kodlar bulunmaktadır. Bunların en geneli lisans sınavına girenlerle ilişkili olan 4001 kodudur. Bu kod herhangi bir lisans programından mezun olma şartıdır. Bir de her bölümün kendine özel kodu vardır. Bu sivil hava ulaştırma işletmeciliği için 4493 olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018/1 atamalarında 4001 kodu için 144493 kodu için ise 70 kadro açılmıştır. Yani sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu bir birey için bu atamalarda girebileceği toplam 84 kontenjan bulunmaktadır.

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu bir aday merkezi atamalarda atanabilmek için KPSS lisans sınavına girmeli ve gerekli puanı alabilmelidir. Bu atamalar özelinde detay vermek gerekirse de sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunlarının girebileceği kadroların kapattığı en düşük taban puan 75,872 iken en yüksek puan ise 91,998 olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu bölümün daha önceki merkezi atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını görmek ve karşılaştırma yapmak için ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/1 sivil hava ulaştırma işletmeciliği merkezi atama taban puanları tam listesi aşağıdaki görseldedir.

 

*Yukarıda bahsedilen bilgiler ve sayısal veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte kurumun yaptığı duyuru bağlayıcı olacaktır.

5215 1 c010e06c3320a60e46dd09c098645a7c

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu