kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 atama sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı. Adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçlarına göre aldıkları puanlarla KPSS 2020/4 bazı kamu kurum ve kuruluşlara atandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen atamaların, sonuçlanmasıyla birlikte atama taban puanları da belirlenmiş oldu. Biz de bundan sonraki Sağlık Bakanlığı atamaları için KPSS 2020/4 atama taban puanlarını açıklamak istedik.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 sözleşmeli personel atamasında 8.844 kişilik kontenjan açıldı. Kontenjanlar lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için farklı kadro ve pozisyonlar için açılmıştır. Bu atama ile birlikte 4.841 lisans mezunu, 3.173 önlisans mezunu ve 830 ortaöğretim mezununun ataması yapılmıştır. Bakanlık bu atamalar içerisinde bir çok kadro ve pozisyona yer vermiştir. En çok atama yapılan kadrolar: Hemşire, Ebe ve İlk ve Acil Yardım Teknikeri kadrosu olmuştur. Yapılan merkezi atamada herhangi bir mülakat olmayıp, adayların aldıkları puanlara göre merkezi atama işlemleri gerçekleşmiştir. İşlemler ÖSYM tarafından koordine edilerek Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden açıklanmıştır.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 Kontenjanları

8.844 kişinin ataması yapılan merkezi atamada 3.235’i lisans mezunu ve 527’si ortaöğretim mezunu olan 3.762 kontenjan hemşire kadrosuna, 1.091 kontenjan ebe kadrosuna, 616 kontenjan ilk ve acil yardım teknikeri ve 468 kontenjan da önlisans mezunu tıbbi sekreter kadrosuna ayrılmıştır. Yapılan atamaların büyük bölümü lisans mezunlarına ayrılmıştır. Bu atamada 4.841 kontenjan lisans mezunlarına ayrılmıştır. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 sözleşmeli personel alımına ait bütün kontenjanları aşağıda yer alan yazımız içerisinde görebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 Lisans Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 atamalarında toplam 4.841 lisans mezunu ataması yapılmıştır Bu atama içerisinde 3.235 kişi hemşirelik bölümü mezunlarına ve 1.091 kişi de ebelik bölümü mezunlarına ayrılmıştır. Diğer bölümler içinde çok sayıda kadroya yer verilmiştir. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 lisans atama taban puanları aşağıdaki puanlarda kalmıştır:

 • Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Biyolojik Bilimler ve Moleküler Biyoloji bölümü mezunlarının – Biyolog olarak atama taban puanı 87,443 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunlarının – Çocuk Gelişimcisi olarak atama taban puanı 80,256 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olmuştur.
 • Dil ve Konuşma Terapisi bölümü mezunlarının – Dil ve Konuşma Terapisti olarak atama taban puanı 71,908 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eah olmuştur.
 • Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunlarının – Diyetisyen olarak atama taban puanı 90,600 puanla Hakkari T.C. Sağlık Bakanlığı Şemdinli Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Ebelik bölümü mezunlarının – Ebe olarak atama taban puanı 63,366 puanla Diyarbakır T.C. Sağlık Bakanlığı Kulp Dr. Abdullah Biroğul İlçe Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının – Fizyoterapist olarak atama taban puanı 89,141 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Memurluğu bölümü mezunlarının – Hemşire olarak atama taban puanı 72,296 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Durağan Şehit Hakan Tanrıkulu Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Ergoterapi bölümü mezunlarının – İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) olarak atama taban puanı 78,777 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Kilis Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Odyoloji bölümü mezunlarının – Odyolog olarak atama taban puanı 84,873 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Tunceli Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Perfüzyonist atama taban puanı 58,869 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Kilis Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Psikoloji bölümü mezunlarının – Psikolog olarak atama taban puanı 82,535 puanla T.C. Kars Sağlık Bakanlığı Harakani Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Sağlık Fizikçisi atama taban puanı 67,552 puanla Konya T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Sosyal Hizmetler / Sosyal Hizmet ve Sosyal Çalışmacı Sosyal Çalışmalar bölümü mezunları – Sosyal Çalışmacı olarak atama tabanı puanı 84,653 puanla İstanbul Başakşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü olmuştur.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 Önlisans Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 atamalarında toplam 3.173 önlisans mezunu ataması yapılmıştır. Bu atamada 616 tanesi ilk ve acil yardım teknikeri ve 468 tanesi de tıbbi sekreter ataması yapılmıştır. Sağlık Bakanlığına önlisans mezunu sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer kadro ve pozisyonlara açılan kontenjanlar şunlardır: 460 kişilik Laboratuvar Teknikeri kadrosu, 410 kişilik Röntgen Teknikeri kadrosu ve 409 kişilik Anestezi Teknikeri kadrosuna yer verilmiştir. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 önlisans atama taban puanları aşağıdaki şekilde kalmıştır:

 • Adli Tıp, Adli Tıp Teknikerliği ve Otopsi Yardımcılığı bölüm mezunlarının – Adli Tıp sağlık teknikeri olarak atama taban puanı 75,534 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Hakkari Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Teknik Sekreterliği ve Diş Hekimliği-Hijyen bölümü mezunlarının – Ağız ve Diş Sağlığı Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,002 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmuştur.
 • Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi, Ameliyathane Teknikerliği ve Cerrahi Teknikerliği bölümü mezunlarının – Ameliyat Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 82,730 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eah olmuştur.
 • Anestezi ve Anestezi Teknikerliği bölümü mezunlarının – Anestezi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 84,416 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Çevre, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Sağlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol bölümü mezunlarının – Çevre Sağlığı Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 70,880 puanla Erzurum Tekman Toplum Sağlığı Merkezi olmuştur.
 • Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi bölümü mezunlarının – Dış Protez Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 77,239 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Şırnak Dt. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmuştur.
 • Diyaliz bölümü mezunlarının – Diyaliz Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 82,414 puanla Erzurum T.C. Sağlık Bakanlığı Aşkale İlçe Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Eczane Teknikerliği ve Eczane Hizmetleri bölümü mezunlarının – Eczane Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 69,239 puanla Siirt T.C. Sağlık Bakanlığı Eruh Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Elektronörofizyoloji bölümü mezunlarının – Elektronörofizyoloji Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,035 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Evde Hasta Bakımı bölümü mezunlarının – Evde Bakım Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 76,611 puanla Giresun T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eah olmuştur.
 • Hidroterapi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının – Fizik Tedavi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 88,014 puanla Kars T.C. Sağlık Bakanlığı Harakani Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Paramedik, Ambulans ve Acil Bakım ve İlk ve Acil Yardım bölümü mezunlarının – İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 85,512 puanla İstanbul Esenyurt 14 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmuştur.
 • İş ve Uğraşı Terapisi bölümü mezunlarının – İş ve Uğraşı Terapisti Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 78,407 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Tıbbi Laboratuvar, Sağlık Laboratuvarı ve Tıbbi Laboratuar Teknikleri / Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunlarının – Laboratuvar Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 81,828 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Odiometri / Odyometri bölümü mezunlarının – Odyometri Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 84,106 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Şırnak Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Protez ve Ortez ve Ortopedik Protez ve Ortez bölümü mezunlarının – Ortopedi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 75,741 puanla Kars T.C. Sağlık Bakanlığı Harakani Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Patoloji Laboratuvar ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunlarının – Patolojik Anatomi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 81,423 puanla Hakkari T.C. Sağlık Bakanlığı Yüksekova Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Radyoterapi bölümü mezunlarının – Radyoterapi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 82,449 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sivas Numune Hastanesi olmuştur.
 • Radyoloji ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü mezunlarının – Röntgen Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,536 puanla İstanbul Sultangazi İlçe Sağlık Müdürlüğü olmuştur.
 • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarının – Tıbbi Sekreter Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 80,679 puanla Erzurum T.C. Sağlık Bakanlığı Uzundere Şehit İhsan Erdoğan İlçe Devlet Hastanesi olmuştur.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 atamalarında toplam 830 ortaöğretim mezunu ataması yapılmıştır. Bu atamalarda ortaöğretim mezunları için hemşirelik ve ilk ve acil yardım sağlık teknisyeni kadrolarıdır. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 ortaöğretim atama taban puanları aşağıdaki şekilde kalmıştır:

 • Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Hemşirelik Dalı, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Sağlık Memurluğu Dalı ve Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Ebelik-Hemşirelik Dalı mezunlarının – Hemşire olarak atama taban puanı 84,146 puanla Sakarya T.C. Sağlık Bakanlığı Yenikent Devlet Hastanesi kalmıştır.
 • Acil Sağlık Hizmetleri – Acil Tıp Teknisyenliği Dalı mezunlarının – İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknisyeni olarak atama taban puanı 82,092 puanla Hakkari Şemdinli 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmuştur.

 

Yorumlar

 1. Aynur k Avatar Aynur k dedi ki:

  Sağlık kurumları işletmeciliği ataması yok mu yine
  Ataması olmayan bir bölüm okumuşum