kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sağlık Yönetimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sağlık yönetimi mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, sağlık yönetimi bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 sağlık yönetimi atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, sağlık yönetimi atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında sağlık yönetimi mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları sağlık yönetimi bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 sağlık yönetimi atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 SAĞLIK YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda sağlık yönetimi mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 91,570 olduğu, yine sağlık yönetimi mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Sağlık yönetimi mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise sağlık yönetimi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4597 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında sağlık yönetimi mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 79 kadro vardı. Bu 79 kadronun 79’u da 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 4597 kodlu sağlık yönetimi ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği özel kadro bulunmamaktaydı. Sağlık yönetimi mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 saglik yonetimi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 sağlık yönetimi atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir.

Yorumlar

 1. .. Avatar .. dedi ki:

  Sağlık Bakanlığı Sağlık Uzmanı ve Sağlık Uzman Yardımcıs kadrolarına
  İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi mezunlarını almaya devam ederse,
  Sağlık Yönetimi Lisans mezunları hangi kadroları tercih edecek,
  çok düşündürücü ve üzücü bir durum.
  Mezunları mezun oldukları alanla ilgili kadrolara yerleştirmemek nasıl bir sistemdir.