KPSS Taban Puanları

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi nasıldır, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden atanmak için en düşük kaç puan almış olmak gerekir, siyaset bilimi ve kamu yönetimi atamaları 2018/1 içinde en yüksek kaçta kalmıştır, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü mezunlarının atandığı tercih kodu kaçtır, sadece bu koda kaç kadro ayrılmıştır, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü mezunu olarak merkezi atamalarda atanmak için ne yapmak gerekir gibi soruların cevapları için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca siyaset bilimi ve kamu yönetimi atama taban puanları listesi de yazımız içindedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kamuda personel olmak için girilen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınav modelidir. Bir öğrenim kurumundan mezun olmuş, memur adayı olmak isteyen bireyler bu sınava girerek memur olma yolunda gerekli olan yöntemlerden ikisi olan puan ile atanma veya puan ile mülakata hak kazanma gibi iki olasılığa hak kazanırlar.

Biz bu atanma süreçlerinde size fikir vermesi için mezun olduğunuz bölümlerin atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda atamayı belirleyen bazı şartlar ve kodlar bulunmaktadır. Bunların en geneli lisans sınavına girenlerle ilişkili olan 4001 kodudur. Bu kod herhangi bir lisans programından mezun olma şartıdır. Bir de her bölümün kendine özel kodu vardır. Bu siyaset bilimi ve kamu yönetimi için 4459 olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018/1 atamalarında 4001 kodu için 14 4459 kodu için ise 131 kadro açılmıştır. Yani siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu bir birey için bu atamalarda girebileceği toplam 145 kontenjan bulunmaktadır.

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu bir aday merkezi atamalarda atanabilmek için KPSS lisans sınavına girmeli ve gerekli puanı alabilmelidir. Bu atamalar özelinde detay vermek gerekirse de siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunlarının girebileceği kadroların kapattığı en düşük taban puan 83,910 iken en yüksek puan ise 92,709 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümün daha önceki merkezi atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını görmek ve karşılaştırma yapmak için ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/1 siyaset bilimi ve kamu yönetimi merkezi atama taban puanları tam listesi aşağıdaki görseldedir.

 

*Yukarıda bahsedilen bilgiler ve sayısal veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte kurumun yaptığı duyuru bağlayıcı olacaktır.

5216 1 251d90fdf8595c63e255187c6e82ce80 scaled

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu