kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Sosyal Güvenlik 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sosyal güvenlik mezunları 2020/1 içinde en düşük ve en yüksek kaç puan ile atanmıştır? KPSS 2020/1 sosyal güvenlik atama taban puanları kaçta kalmıştır?

Sosyal Güvenlik 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmak garantili iş demek, düzenli mesai ve düzen demek, sabit maaş ve sabit gelir demektir. Tabi ki ülkemizde birçok açıdan belirsizliklerin olduğu göz önünde bulundurulursa toplumun birçoğunun hayalinde de bu düzene sahip olmak vardır. Fakat bir zamanlar daha kolay olsa da özellikle son on yıllarda memur olmak bir hayli zorlaşmıştır. Adayların KPSS adını taşıyan kamu personeli seçme sınavına girmesi, yeterli puanları alması gerekmektedir. Yeterli puan konusu da merkezi atamalarda veya ilan ile alımlarda değişiklik gösterebilmektedir. Sadece bu iki konuda değil sınavın durumuna ve alınacak kişi sayısına bağlı olarak da değişkenlik bulunmaktadır. Fakat yine de özellikle merkezi atama ile memur olmayı planlayan adayların fikir almasını sağlayacak önceki merkezi atama puanları bulunmaktadır. İşte biz sizlere bu atama puanlarını bölüm bölüm yayımlamaya çalışıyoruz. Sosyal güvenlik atama taban puanlarının KPSS 2020/1 merkezi ataması içinde kaçla kapattığını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

KPSS 2020/1 SOSYAL GÜVENLİK ATAMA TABAN PUANLARI

Sosyal güvenlik mezunları birçok bölüm mezunu gibi hem kendisine özel açılan hem de ortak kadrolar olarak adlandırabileceğimiz kadrolara başvuru yapabilmektedir. Ortak kadrolar adını taşıyan kadrolar önlisans mezunları için 3001 nitelik kodunu taşıyan kadrolardır. Bunların dışında 3004 nitelik kodlu kadrolar ise sosyal güvenlik mezunlarına özel açılan ve onların başvuru yapabildiği kadrolara aittir.

KPSS merkezi atamalarından biri olan 2020/1 içinde sosyal güvenlik mezunlarının bu şekilde başvurma şansının olduğu 618 kontenjan açılmıştı ve bunlardan 18 tanesi 3001 nitelik kodu ile her önlisans mezununun başvuru yapabildiği kontenjanlara aitken kalan 600 tanesi de 3004 nitelik kodu ile özellikle sosyal güvenlik mezunlarına açılan kontenjanlarındı.

Sosyal güvenlik mezunu olarak başvurulma şansı olan bu kadroların içindeki en düşük puan ile kapatan kadro 71,113 puan ile kapanmış en yüksek ise 96,576 ile kapanmıştır.

Sosyal güvenlik mezunlarının tercih edebildiği tüm kadrolara ait sosyal güvenlik KPSS 2020/1 atama taban puanlarının listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 sosyal guvenlik atama taban puanlari

kpss 2020 1 atama puanlari sosyal guvenlik

kpss 2020 1 sosyal guvenlik atama puanlari

<div></div>

KPSS, memurluk, sınavlara hazırlanma gibi her konuda bilgi edinebileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilir, sorularınızı sorabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

*Sosyal güvenlik KPSS 2020/1 atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM’nin yayımladığı kılavuz ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adayları kapsayacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.