Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Yazılı Sınav Puanı 2018

Hazine Müsteşarlığı 4 kişilik Stajyer Hazine Kontrolörlüğü ilanı yayımlamıştı. 27-28 Ocak tarihleri itibariyle yapılacak yazılı sınavın ilk iki oturumu bugün gerçekleştirildi. 2017 yılında KPSS P48 puanına sahip ve 2016 ile 2017 yıllarında YDS’den en az C seviye puan alan 80 aday yazılı sınava davet edilmişti. İşte 2018 Hazine Kontrolörlüğü sınavına katılanlara ait puanlar.

27.01.2018
A+
A-

Hazine Müsteşarlığı, 4 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü alım ilanına çıktı. Bu ilanda adaylar, KPSS P48 puan türüne göre atama sayısının 20 katı kadarı yazılı sınava davet edildi. Sınava başvuru yapabilmek için 2016 ve 2017 yıllarında girilen YDS’den en az C seviye puan almış olmak gerekmekteydi. Sınava başvuru yapabilmek için: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin birinden mezun olma şartını da belirtmek gerekir. 

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Yazılı Sınava Katılacaklara Ait Puan Analizi

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavı için yazılı sınava katılmaya hak kazanan 52. sıradaki adayın puanı 80,6314 puandır. 80 kişilik liste dolmamıştır. Sınava 80 kişinin katılamamasının en büyük sebebi YDS C seviye sınav şartı belirlenmesidir. En yüksek puanla sınava katılmaya hak kazanan adayın puanı ise 92,092 puandır. Sınava 90 üstü puanla başvuru yapabilen aday sayısı 4 kişidir. 52 listede yer alan adaylar; 

  • Hacettepe Üniversitesi mezunu 13 kişi
  • Ankara Üniversitesi mezunu 7 kişi
  • Gazi Üniversitesi mezunu 5 kişi
  • Anadolu Üniversitesi mezunu 5 kişi
  • İstanbul Üniversitesi mezunu 4 kişi
  • Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu 3 kişi
  • İstanbul Üniversitesi mezunu 3 kişi yer almaktadır.

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Sınav Oturumları

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavları 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı bölümde yapılacaktır. Sınavın ilk iki oturumu olan Ekonomi ve Muhasebe grubu yazılı sınavları bugün sabah ve öğle oturumlarıyla tamamlanmıştır. Yarın da sınavın Hukuk, Maliye ve İşletme grubu sınavları yapılacaktır. Her bir grup için en az 50 puan ve dört grup içinde ortalama en az 70 puan ve üzerinde alan adaylar mülakat sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

Sınavla ilgili detayları Forum Sayfamızda bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.