Kamu Haber

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 Yılında Personel Alımı Yapacak mı?

Ülkemizin son yıllarda tarım ve hayvancılıkta yaşadığı sorunları bilmeyen yoktur. Bu durum kaçınılmaz olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nın insiyatif almasına neden olacaktır. Mevcut durumda personele ihtiyacı olan Bakanlığın personel alımı yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Güncelleme 29.04.2019

Bakan Pakdemirli twitter hesabı üzerinden 

  • 1200 kişilikorman mühendisi
  • 2700 kişilik orman muhafaza memuru
  • 800 kişilik memur
  • 300 kişilik şoför alımı yapacaklarını duyurdu.

Şubat ayında TBMM soru önergesi vermek suretiyle edinilen bilgiye göre personel alımı için Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığından yetki talep edildiği bilinenler arasında. Yerel seçimler öncesinde hangi kadro ve pozisyonlara alım yapılacağının ve sayının netleşmesi bekleniyor.

Alım yapılması beklenen bölümlerin başında veteriner hekimlik, gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve ilgili önlisans geliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı personel maaşlarının alternatif kurumların aşağısında kalması nedeniyle yetişmiş insan kaynağı farklı kurumları da tercih edebilmektedir. Kamuda mühendis maaşları hakkında yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. Devlet Hava Meydanları İşletmesi başta olmak üzere bir çok kamu kurumu mühendisler için cazip gelmektedir.

Veteriner atama puanları

ziraat mühendisi atama puanları

Su ürünleri mühendisliği

Personel Alımı Ne Zaman Kesinleşir?

Süreci tercihiniyap.net editörleri yakından takip etmektedir. Duyum alınması veya personel alımı ilanının yayınlanması durumunda internet sitemizde yayınlanacaktır. Merak ettiklerinizi forum üzerinden sorabilir veya başlık açarak yeni bir tartışma başlatabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu