kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sözleşmeli Hemşire Maaşları 2023

Sağlık Bakanlığı 2023/1 sözleşmeli personel atama sayısı açıklandı. Yapılacak atama ile KPSS 2023/1 için 9.000 sözleşmeli personel alınacak. Sağlık Bakanlığına ait bu atamada 6.532 sözleşmeli hemşire ataması olacak. Biz de yeni hemşire adayı arkadaşlarımız için sözleşmeli hemşire maaşları 2023 yazımızı kaleme aldık.

A+
A-

Sağlık Bakanlığına her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda personel alınacak. Personel alımlarında en fazla kadro bundan önceki alımlarda olduğu gibi bu yılda hemşire mesleğinde olacak. Sağlık Bakanlığına 2022/1 atamaları ile alınacak 9.000 kişilik personelden 5.582 lisans ve 950 ortaöğretim mezunu olmak üzere toplamda 6.532 hemşire ataması yapılacak. En çok atama Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde olacak. Atamayı bekleyen hemşire adaylarının maaşlar hakkında akıllarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına sözleşmeli hemşire maaşları 2023 yazısını sunuyoruz.

Hemşire Yardımcısı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Sözleşmeli Hemşirelerin Çalışma Şartları

Merkezi atama ile veya açıktan atama ile sözleşmeli hemşire olarak Eğitim ve Araştırma Hastanelerine atananlar haftada 40 saat çalışmaktadır. Bu çalışmalar daha çok nöbet usulü şeklinde olmaktadır. Ayın bir haftasında 3 gün 12’şer saat çalışan sözleşmeli hemşireler, ayın öteki haftasında 4 gün 12’şer saat çalışmaktadır. Bu çalışmanın karşılığı olarak da sözleşmeli hemşire maaşları çok düşük değildir. İşte bütün detayları ile sözleşmeli hemşire maaşları.

Sözleşmeli Hemşire Maaşları 2023

Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde veya devlet hastanelerinde çalışan sözleşmeli hemşire maaşları: Aylık maaş, döner sermaye ücreti ve performans ücretinden oluşmaktadır. Sözleşmeli hemşire maaşı 2023 yılı için 14.539 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra hemşireler aylık 800 TL ile 950 TL arasında döner sermaye ücreti almaktadır. Son olarak da sözleşmeli hemşireler aylık olarak 850 TL civarında performans ücreti almaktadır. Yapılan ek mesaiye göre de mesai ödemesi yapılmaktadır. Toplamda Eğitim ve Araştırma Hastanesinde veya devlet hastanelerinde 2023 yılında yeni başlayan ” sözleşmeli hemşire maaşı 14.750 TL ile 15.550 TL ” arasında değişmektedir. Burada üniversiteler arasında 200 ile 300 TL arasında farklar oluşabilmektedir.

Hemşire Nedir? Hemşire Nasıl Olunur?

Başhemşire nasıl olunur?

Devlet hastanelerinde bu görevi yerine getirmek için üniversitelerin alan fark etmeksizin Ebelik, Hemşirelik, Diyetisyenlik gibi sağlık bölümlerinden 4 yıllık eğitim alındığına dair diploma sahibi olmak, Başhemşire olabilmenin ön koşullarındandır.

Yorumlar

  1. çarşamba Avatar çarşamba dedi ki:

    3150