kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Tıbbi Sekreter KPSS 2019/4 Önlisans Atama Taban Puanları

​​​​​​​Tıbbi sekreter sağlık teknikeri mesleğine KPSS 2019/4 içinde kaç kadro ayrılmıştı, tıbbi sekreter atama taban puanları KPSS 2019/4’te kaç ile kapatmıştır, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik atama taban puanları listesinde bulunan en küçük ve en büyük taban puanlar kaç ile gelmiştir gibi soruların cevaplarını ve tıbbi sekreter 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosunu burada bulabilirsiniz.

Türkiye’de binlerce insan memur olmak istemektedir ve memur olmanın yolu da KPSS yani kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmekten geçmektedir. Bu sınava girmek tabi ki memur olmaya yetmez çünkü adayların mezun oldukları bölüme bağlı olarak onları ilgilendiren puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir. Merkezi atamalar için bu puan türleri P3, P93 ve P94’tür (lisans, önlisans ve ortaöğretim için yapılan ayrım). Bizler memur adaylarının alması gereken en alt puan noktasında fikir vermesi için sizlere bölümlerin veya mesleklerin merkezi atama taban puanları listelerini hazırlamaya çalışıyoruz ve bu yazımızda da size tıbbi sekreter KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunu aktaracağız.

KPSS 2019/4 TIBBİ SEKRETER, TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK ATAMA TABAN PUANLARI

Tıbbi sekreter atamalarına göz attığımızda ortaya çıkan puanlara göre en küçük puan ile yerleşen adayın 84,637 puan ile yerleştirildiğini görmekteyiz. Yine tıbbi sekreter sağlık teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile yerleştirilmenin de 97,585 olduğu görülmektedir.

Bahsi geçen en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise tıbbi sekreter kadrolarına en küçük puan ile atanan adayın Ordu iline atandığı görünmekteyken en yüksek taban puan ile atanan adayın ise Tokat kadrosuna atandığı görünmektedir.

Tıbbi sekreter mesleğine yerleşebilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3047 olarak belirlenmiştir. Bu koda sahip kadro sayısı tıbbi sekreter mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 264 olarak belirlenmiştir.

Tıbbi sekreter kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için kamu personeli adaylarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik mezunu olmaları gerekmektedir.

Tıbbi sekreter KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosuna aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

2019 4 tibbi sekreter onlisans kpss atama taban puanlari

2019 4 kpss tibbi sekreter onlisans atama taban puanlari

kpss 2019 4 tibbi sekreter onlisans atama puanlari

Tıbbi sekreter mesleğinin merkezi veya açıktan alımlarına dair, eğitim-öğretim veya kariyer planlamanız hakkındaki konular ile ilgili ve bunlar gibi her şeye ilişkin bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Tüm önlisans kadroları için ayrılan kontenjanların KPSS 2019/4 merkezi atama taban puanlarına göz atmak için:

► TÜM ÖNLİSANS KADROLARININ KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

* Yazımızda bahsi geçen bilgiler ve tıbbi sekreter KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin websitesinden ve bu internet sitesinde bulunan dosyalardan, kılavuzlardan derlenerek ortaya koyulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM bu değişikliği yapacak kurumdur ve değişiklik hakkında duyuru yapacaktır. Bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcıdır.

Yorumlar

  1. Hayriye yılmaz Avatar Hayriye yılmaz dedi ki:

    İnşAllah bende atancam buda anı kalsın