kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ufuk Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Ufuk üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, Ufuk üniversitesinde yurt imkanı ve ücretleri nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Ufuk Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Ufuk üniversitesi 1999 yılında Ankara da kurulmuş ve 2002-2003 yıllarında ise eğitim öğretime başlamıştır. Ufuk üniversitesinin amacı bilginin ışığında ilerleyen, alanında yeterli, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, yeniliklere açık, etik değerlere uygun araştırmalarla bilime katkı sağlayan dinamik bir nesil yetiştirmektir.

Ufuk üniversitesi bilimsel çalışmalarla dünya çapında tanınarak saygınlığını arttırmak ve geleceğe yön vererek üst düzeyde seçkin bir üniversite olma yolunda ilerlemektedir. Eğitim öğretimin yanı sıra kişisel gelişime de önem veren Ufuk üniversitesi bu alanda öğrencilere çeşit çeşit imkanlar sunmaktadır.

Güçlü bir akademik kadroya sahip olan Ufuk üniversitesi; insan haklarına, ahlaki değerlere, doğaya ve eleştirel düşüncelere saygılı bir üniversitedir.

Öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlayan üniversite, uygulamalı eğitimlerinin yanı sıra teorikte de gerekli bilgiyi vermektedir. Kampüs alanında birçok imkanı sağlayan, kültürel farklılıklara ev sahipliği yapan üniversite öğrencilerine güzel bir yaşam alanı ile hizmet sunmaktadır. Kampüste bir çok kültürel ve sosyal etkinliklere imkan sağlayan, öğrenci kulüplerinden tutunda spor olanaklarına kadar bir çok ayrıntı düşünülmüş ve buna göre düzenlemeler yapılmıştır.

Ufuk Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Ufuk Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Hukuk fakültesi: 89.000 TL 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 89.000 TL

Fen – Edebiyat Fakültesi: 89.000 TL 

Eğitim Fakültesi: 89.000 TL

Tıp Fakültesi: 130.000 TL

Hemşirelik Yüksekokulu: 74.000 TL 

Adalet Meslek Yüksekokulu: 53.000 TL 

Meslek Yüksekokulu: 53.000 TL 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: 53.000 TL 

Ufuk Üniversitesi Yurt İmkanı

Kız öğrenci yurdunda 143 yatak kapasitesi, erkek öğrenci yurdunda ise 107 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Çift ve tek kişilik oda imkanı bulunan yurtlarda yatak, giysi dolabı, lavabo, tuvalet, çalışma masası, buzdolabı ve televizyon bulunmaktadır.

Yurt binasında günlük sağlanan hizmetler ise; 15 günde bir çarşafların değiştirilmesi, öğrencilerin kullanımına açık ütü, teknik servis, kablosuz internet kullanımı, ücret dahilinde çamaşırhane imkanı ve yemek salonunda televizyon imkanı bulunmaktadır.

Ufuk Üniversitesi Yurt Ücretleri

Tek kişilik oda: 25.493 TL

12.746,5 TL (1. Taksit)

12.746,5 TL (2. Taksit)

2.549,3 TL (Depozito)

Çift Kişilik Oda: 19.261,19 TL

9.630,595 TL (1.Taksit)

9.630,595 TL (2.Taksit)

1.926,119 TL (Depozito)

Not: Yurt ücretleri içerisinde sabah kahvaltısı dahildir.

Ufuk Üniversitesi yerleşkesine yakın barınma ihtiyacını sağlayan farklı birçok kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurtlarda yeme içmeden tutun da çamaşırhane, ütü odaları, çalışma salonları, spor salonları, 7/24 akan sıcak su imkanı, internet imkanı, 7/24 görevde olan güvenlik görevlisi gibi bir çok hizmet verilmektedir. Ev konforunu yurtlara taşımaya çalışan yurt planlamasında aklınıza gelebilecek hemen her şey düşünülmüştür. Sizler de farklı farklı imkanlar sağlayan yurtlarla görüşebilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Ufuk Üniversitesi Burs ve İndirim İmkanları

Ufuk Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Ufuk Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Şehit yakını bursu: Ufuk üniversitesine başvuran öğrenci, şehit olan kişinin eşi veya çocuğu ise %100 burslu kontenjanında yer alır.

Kardeş İndirimi: Ufuk üniversitesine başvuran ön lisans ve lisans programına yerleşmiş, okulda öğrenim gören kişinin kardeşi ise %10 indirim uygulanır.

Gazi yakını indirimi: Gazi ve Gazi yakınlarına(eşi-çocuğu) Ufuk üniversitesinde %25 indirim imkanı uygulanır.

Engelli indirimi: Ufuk üniversitesine başvuran %40 veya üzerinde engeli bulunan kişilerin bunu okula rapor etmesi halinde öğrenciye %10 indirim uygulanır.

Tercih indirimi: Yerleştirme belgesinde ilk iki sırada Ufuk üniversitesinin yer alması durumunda öğrenciye %10 indirim uygulanır.

Milli Sporcu indirimi: Ufuk üniversitesine yerleşen milli sporcu kategorisinde yer alan öğrencilere %20 indirim uygulanır.

NOT: Öğrencide birden fazla statü bulunması halinde toplam indirim oranı %75’i geçmez.

Ufuk Üniversitesi kaç öğrenci var?

Ufuk Üniversitesi, 1999 yılında Ankara’da kurulmuştur. Üniversitede 11’i uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 4.745 öğrenci eğitim görmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.