kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gıda ve Tarım Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, yurt ücretleri ne kadardır, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gıda ve tarım alanında ilk ihtisas üniversitesi olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi 2013 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 3 fakülte, 2 enstitü, 7 uygulama ve araştırma merkezi bulunan üniversite, öğrencilerinin öğrendiklerini uygulayabilme imkanı sağlayan bir altyapıyla hizmet vermektedir.

Mühendislik fakültesi bünyesinde; Bilgisayar, Biyomühendislik, Gıda Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Ayrıca iç mimarlık bölümü ve psikoloji bölümü de eğitime hizmet vermektedir. İktisadi ve idari bilimler bünyesinde ise Ekonomi, Uluslararası Ticaret, İşletmecilik bölümleri vardır.

Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları mevcuttur. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Moleküler Biyoloji ve Genetik olmak üzere 11 farklı branşta eğitim veren Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi eğitim dili İngilizcedir. İç Mimarlık ve Psikoloji bölümü hariç diğer bölümlerde İngilizce eğitim veren üniversite akademik güçlü bir kadroya sahiptir. Üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği, Biyoteknoloji, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Nanoteknoloji ile Bitkisel Üretim ve Teknolojileri alanlarında yüksek ihtisas eğitimi vermektedir. Ayrıca Biyoteknoloji Anabilim dalında İngilizce doktora yapma imkanı varken, Endüstri Anabilim dalında ise Türkçe doktora eğitimi verilmektedir. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik hem Türkçe hem İngilizce yüksek lisans eğitimi imkanı bulunmaktadır.

Çift ana dal ve yan dal programlarıyla öğrencilerine ikinci bir uzmanlık belgesi alma hakkı sağlamaktadır. Böylece isteyen öğrenciler bu programla istedikleri eğitimi alabileceklerdir.

Kampüs içerisinde eğitimden tutun da kültürel etkinliklere kadar pek çok imkan sunulmaktadır. Ayrıca öğrenci kulüpleri ile de öğrenciler sosyal alanlarda faaliyet göstermektedir. Üniversite yerleşkesinde öğrenciler için hemen hemen her ayrıntı dikkate alınmıştır. Sadece eğitim değil sosyal anlayışın da geliştirilmesi söz konusudur.

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Mühendislik programları, İktisadi ve idari programlar, Genetik ve yaşam bilimleri programları için;

Eğitim Ücreti                          %50 İndirimli: 20.800 TL                    Ücretli: 41.600 TL

Burslu                                      %50 İlk 2 Tercih Bursu: 29.120 TL     

8 taksit ödeme imkanı ve peşin ödemede %10 indirim uygulanmaktadır.

Psikoloji ve İç Mimarlık Bölümleri için;

Eğitim Ücreti                        %50 İndirimli: 22.200 TL                   Ücretli: 44.000 TL

Burslu                                    %15 İlk 2 Tercih Bursu:37.740 TL    %15 İlk 2 Tercih Bursu: 18.870 TL

Gıda ve Tarım Üniversitesi Burs İmkanları

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Gıda ve Tarım Üniversitesi burs imkanlarına bakalım:

Yurt bursu, ilk 2 tercih indirimi, tercih bursu, yarı zamanlı çalışma bursu, şehit ve gazi çocuğu bursu, akademik başarı bursu, engelli öğrenciler için burs, yurtdışı yüksek lisans çalışmaları bursu, kardeş bursu, kurumsal iş birliği bursları ve sağlık çalışanları indirimi mevcut olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ayrıca bazı bölümler için iş garantisi imkanı da sunmaktadır.

Başarı bursu, çiftçilerimiz, Pankobirlik, Anadolu Birlik Holding, Konya Şeker A.Ş.  ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi çalışanları, eşleri ve çocukları için burs da verilmektedir. Ayrıca şirket ofis alanı, çift diploma, proje desteği ile de öğrencilerini destekleyen Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, öğrenci konuk evi ile de öğrencilerine hizmet vermektedir.

Gıda ve Tarım Üniversitesi Yurt İmkanı ve Ücretleri

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrenci konuk evi ile hem kız hem erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını gidermektedir. Kahvaltı ve KDV dahil kişi başı yıllık ücret;

5 kişilik oda: 10.500 TL

3 kişilik oda: 11.500 TL

Tek kişilik: 14.000 TL dir.

Bu fiyatlara 8 taksit ödeme imkanı tanınmaktadır. Ayrıca peşin ödemelerde de %10 indirim uygulanmaktadır.

Ayrıca Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi yerleşkesine yakın birçok özel yurt imkanı da bulunmaktadır. Yurtlarda hem barınma hem de yeme içme imkanından tutun da 7/24 sıcak su, güvenlik, çamaşırhane, ütü odası, internet gibi pek çok imkan sağlanmaktadır. Sizler de yurtları ziyaret edebilir ve aradığınız özelliklere uygun yurtları tercih edebilirsiniz.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Özel mi ?

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, KGTÜ Bilimsel Araştırma Teknoloji Eğitim ve Kültür Vakfı (BARTEK) tarafından 2013 yılında Konya’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.